DziałaniaTeatr Wiem Kiedy Nie Mogę (Poznań)
"Pewien człowiek powiedział kiedyś, że szczęście można znaleźć między szparami schodów. Muszę tylko uważnie stąpać, by nie przegapić swojego przeznaczenia". (Irma)
więcej >>>

Teatr 21 (Warszawa)
"Chcę WEJŚĆ do środka mojej głowy!!! Mijam pomysły i myśli ..., złości mokre wiszą na sznurkach, sny leżą na łóżku i na podłodze. Kłopoty jak czerwone mrówki. Wspomnienia pochowane w drzewach, roi się od głupot... pytania poukładane jak stogi siana. Grzechy pochowane
w pamięci, i w długopisach. Komplementy porozrzucane po ulicach, zniszczone, trochę czerwone. Marzenia rosną jak drzewa śliwkowe. Lenistwo leży na leżaku. Przekleństwa pochowane z tyłu głowy obok planów na przyszłość. Głowa mi puchnie. Potrzebuję pomocy! Potrzebuję pomocy..."
więcej >>>

Teatr Pantomimy Mimo (Warszawa)
Widzowie mają okazję powrócić do czasów, w których grupy artystów prezentowały swoje spektakle na ulicach i placach miejskich.
Spektakl "Komedianci" jest bezpośrednim nawiązaniem do formy przedstawień, jakie miały miejsce przed laty.
więcej >>>

Teatr Maatwerk (Rotterdam)
"La Bateria de Maria"
Czy podtekst jest gorszy niż brutalne bębny? I czy kobieca natura jest mocniejsza od męskiego udawania? I dlaczego koło jest spokojniejsze
niż kwadrat?
więcej >>>

Teatr Karawana (Jelenia Góra)
Spektakl "Na pełnym morzu" jest pierwszym spektaklem teatru. Teatr ma charakter arteterapeutyczny i wspiera działania trzeźwościowe.
więcej >>>

Biuro Rzeczy Osobistych (Gdynia)
Przedstawienie jest też komunikatem o możliwościach i potrzebie aktywnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym.
więcej >>>

Teatr Opera Buffa (Warszawa)
"Wieczny Wypoczynek - Warsztaty Pracoholików Anonimowych": rozważania o związkach między pracą a chorobą psychiczną. Niezdolność
do pracy jest, bowiem jedną z głównych cech wyróżniających czy piętnujących chorego psychicznie w społecznym porządku.
więcej >>>

A3 Teatr
Kolekcjonerzy Wzruszeń (Warszawa)

" (...) to przejmująca próba odnalezienia zapomnianych emocji. Podróż trójki aktorów w głąb własnych wspomnień, gdzie fakty są bez znaczenia, zmyślenie miesza się z rzeczywistością, a emocje zastępuje bicie serca."
Brygida Dagome, Art.pauza
więcej >>>

Kino Festiwalowe
Pokaz filmów Agaty Gorządek

Agata Gorządek - absolwentka Europejskiej Akademii fotografii, studentka PWSFTv i T w Łodzi na wydziale operatorskim, specjalnosć animacja. Scenarzystka, reżyserka, autorka scenografii, storyboardów i projektów plastycznych do filmów animowanych.
Filmy autorskie:
2006 - Deszcz
2007 - Epizod
2008 - Reszta Świata
2010 - Penetralia - teledysk do muzyki zespołu Sulphur Phuture
2011 - Nurek - film w produkcji

Wystawa zdjęć dokumentujących warsztaty
"Działania z pogranicza"

Projekt edukacyjny skoncentrowany był wokół przewodniego tematu: poszukiwania nowatorskich metod pracy w zakresie sztuki współczesnej (teatru i sztuk wizualnych) i wdrażania ich do pracy z osobami – amatorami ze środowisk tzw. wykluczonych społecznie tzn. osób niepełnosprawnych, uzależnionych, zagrożonych marginalizacją oraz tzw. "trudnej młodzieży". Stworzyliśmy nową definicję "Sztuka
z pogranicza:.
Realizacja foto: Eliza Smirnow
Realizacja video: Krzysztof Dzięcioł.