artbem_gora
 
 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_bok

   

   
Bemowo Wspiera Talenty
Grupa Zgoda na festiwvalu Malta Festival
 


29 stycznia, piątek,
godz. 19:00

PRACOWNIA PODRÓŻY: WYPRAWA ROWEROWA KAUKAZ 2015
28 stycznia, czwartek, godz. 19:00
SPOTKANIE BEMOWSKIEGO KLUBU KSIĄŻKI
27 stycznia, środa,
godz. 19:00

SPOTKANIE AUTORSKIE
Z MAGDALENĄ GRZEBAŁKOWSKĄ
24 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: PAN KALAFIOR NA BIEGUNIE
23 stycznia, sobota,
godz. 12:00-14:00

MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY WOKALNE Z ZESPOŁEM HAPPY PLAY DIXIELAND JAZZ

23 stycznia, sobota,
godz. 19:00

FOLKOWO BEMOWO: HAPPY PLAY DIXIELAND BAND

23 stycznia, sobota,
godz. 11:00 i 14:30

Balet "Dziadek do orzechów" dla dzieci od lat 3
21 stycznia, czwartek, godz. 19:00
DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY: POWIĘKSZENIE
20 stycznia, środa,
godz. 19:00

WYKŁADY HISTORYCZNE: BEMOWO NIEODKRYTE WYKŁAD PIERWSZY: ŻYCIE W PŁYCIE. BEMOWO LAT 70./80.
14 stycznia, czwartek, godz. 11:00
FILMOWY PORANEK DLA SENIORÓW: DISCO POLO

14 stycznia, czwartek, godz. 18:30
90. urodziny Janusza Praszczura Orlowskiego
10 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: POLARNA PRZYGODA

ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
oferta zajec tytul


Zima spędzana w mieście wcale nie musi być nudna, a wspaniałej zabawie można dodać odrobinę nuty edukacyjnej! Funiversity wraz ze swoimi naukowcami zdradzi tajniki wielu dziedzin nauki, przenosząc do Państwa placówki eksperymenty prosto z laboratorium. Dzieci na pewno miło zapamiętają czas spędzony na wykonywaniu eksperymentów naukowych, ale czy w ich głowach pozostaną tylko ciekawe wspomnienia? Przekonajcie się sami! My już wiemy, że mózg małego naukowca potrafi czynić cuda chłonąc wiedzę niczym gąbka!


DZIEŃ 1 „Laboratorium chemii zaawansowanej”

Nasi naukowcy z pewnością mają dużą wiedzę z zakresu chemii dlatego też nasze ferie zaczniemy od szukania odpowiedzi na pytanie czym są reakcje chemiczne, dlaczego one zachodzą i co można z nich uzyskać. W czasie zajęć dzieci przeprowadzą kilkanaście reakcji chemicznych otrzymując zupełnie nowe substancje, m. in. srebro, które będą mogły zabrać do domu. Dzieci wykonają także dla siebie kilka polimerowych substancji, w tym naszego FunGluta. DZIEŃ 2 „Powietrzne eksperymenty i wodne eksperymenty”
Tematem przewodnim zajęć jest niewidoczne, ale niezbędne do życia powietrze. Wykonując wiele eksperymentów, dzieci dowiedzą się, że oprócz udziału w tym niezwykle ważnym procesie jakim jest oddychanie, powietrze ma kilka innych zadziwiających i unikalnych właściwości. Wiedząc już czym jest powietrze, sprawdzimy m. in. jakie ma ono właściwości w próżni czy ile waży. W drugiej części zajęć zajmiemy się kolejnym z żywiołów czyli wodą. Mali naukowcy przeprowadzą kilka eksperymentów, które wyjaśnią im między innymi dlaczego kropla zawsze ma taki a nie inny kształt, czym są prądy wodne, jak powstają wiry oraz dlaczego Archimedes wyskoczył z wanny krzycząc „Eureka!”.

DZIEŃ 3 „Zagadki detektywistyczne”
Zajęcia te to prawdziwe laboratorium śledcze. Podczas kilkugodzinnego spotkania dzieci będą miały okazję wcielenia się w rolę prawdziwych policjantów w celu rozwiązania zagadki kryminalnej. Ktoś ukradł nam ciasteczka i koniecznie chcemy wiedzieć kto. Nasi mali detektywi na pewno pomogą nam w rozwiązaniu tej trudnej zagadki! Przeprowadzą liczne eksperymenty związane z ciałem ludzkim i genetyką, które pomogą im rozszyfrować wskazówki pozostawione na miejscu zbrodni. 

DZIEŃ 4 „Gdzie chemia i fizyka idą w parze”
W tym dniu przyjrzymy się różnym substancjom oraz ich stanom skupienia. Niektóre z nich, bardzo mroźne, gwałtownie parują. Inne wręcz sublimują! A jeszcze inne są tak lekkie, że polecą do góry. Wszystkie łączy jedno słowo – powietrze. To właśnie powietrze rozłożymy na czynniki pierwsze i zbadamy każdy jego składnik z osobna. Dzieci w czasie zajęć wykonają kilka eksperymentów z wykorzystaniem zamrożonego dwutlenku węgla i skroplonego azotu, m. in. produkując najpyszniejsze na świecie lody w ciągu kilku sekund. Dodatkowo każde dziecko otrzyma balon z helem.

DZIEŃ 5 „Dzień kreatora”
Ostatniego dnia każdy zamieni się w inżyniera- konstruktora. Wykorzystując długopisy trójwymiarowe, wykonamy arcydzieła w przestrzeni. Trzeba będzie wykazać się nie tylko zmysłem artystycznym, ale i talentem konstruktorskim. Następnie zajmiemy się optyką w jej najciekawszym wydaniu, zgłębiając temat laserów. W XVII w. Isaak Newton przeprowadził prosty dowód, który ostatecznie zakończył dyskusję naukowców dotyczącą rozszczepialności światła różnych barw. Dzieci na tych warsztatach nie tylko powtórzą eksperyment Newtona, ale wykorzystają urządzenia rodem z XXI w. Optyka nigdy jeszcze nie była taka ciekawa! 

Miejsce
Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201, sala 127

Koszt:
Tydzień naukowca- zajęcia codziennie przez 4h
od 10:00 do 14:00
330,00 zł
300,00 zł z Bemowską Kartą Mieszkańca
oferujemy zniżkę 10% dla rodzeństwa (zniżek nie łączymy)
Informacje i zapisy: 
od 7 stycznia 2016: Ilona Sawicka, ilona.sawicka@artbem.pl, tel. 507 191 238


pdf z regulaminemRegulamin półkolonii
(Pobierz)
pdf z regulaminemKarta zgłoszeniowa
uczestnika zajęć (Pobierz)

FORMY PŁATNOŚCI
Płatności za zajęcia/warsztaty można dokonać:
a) przelewem na rachunek bankowy BCK:
Bank PEKAO SA XIII O/Warszawa ul. Powstańców Śląskich 70
50 1240 2034 1111 0010 1127 9175
b) w kasie BCK (ul. Górczewska 201, 01-459 Warszawa) we wtorki, środy i czwartki,
w godzinach 10:30 -19:30. 

 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury