artbem_gora
 
 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_bok

   

   
Bemowo Wspiera Talenty
Grupa Zgoda na festiwvalu Malta Festival
 


29 stycznia, piątek,
godz. 19:00

PRACOWNIA PODRÓŻY: WYPRAWA ROWEROWA KAUKAZ 2015
28 stycznia, czwartek, godz. 19:00
SPOTKANIE BEMOWSKIEGO KLUBU KSIĄŻKI
27 stycznia, środa,
godz. 19:00

SPOTKANIE AUTORSKIE
Z MAGDALENĄ GRZEBAŁKOWSKĄ
24 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: PAN KALAFIOR NA BIEGUNIE
23 stycznia, sobota,
godz. 12:00-14:00

MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY WOKALNE Z ZESPOŁEM HAPPY PLAY DIXIELAND JAZZ

23 stycznia, sobota,
godz. 19:00

FOLKOWO BEMOWO: HAPPY PLAY DIXIELAND BAND

23 stycznia, sobota,
godz. 11:00 i 14:30

Balet "Dziadek do orzechów" dla dzieci od lat 3
21 stycznia, czwartek, godz. 19:00
DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY: POWIĘKSZENIE
20 stycznia, środa,
godz. 19:00

WYKŁADY HISTORYCZNE: BEMOWO NIEODKRYTE WYKŁAD PIERWSZY: ŻYCIE W PŁYCIE. BEMOWO LAT 70./80.
14 stycznia, czwartek, godz. 11:00
FILMOWY PORANEK DLA SENIORÓW: DISCO POLO

14 stycznia, czwartek, godz. 18:30
90. urodziny Janusza Praszczura Orlowskiego
10 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: POLARNA PRZYGODA
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
kalendarium imprez

Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy rozpoczęło swoją działalność 
w marcu 2006 roku. Jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków kultury w Warszawie. 
Oferta Centrum skierowana jest do wszystkich grup społecznych i wiekowych mieszkańców Warszawy. Wydarzenia kulturalne, zajęcia, warsztaty i kursy organizowane przez popularny Artbem odbywają się w siedzibie instytucji, przy ul. Górczewskiej 201 oraz w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska, przy zbiegu ulic Raginisa i Kryształowej.
Nasza oferta obejmuje różnorodne imprezy, między innymi:
- Yes’t Festival
- Pikniki Rodzinne
- Teatralne Poranki Bajkowe
- Podróżowisko – festiwal podróżniczy
- Spotkania z pasją
- Bemowo Wspiera Talenty (projekt promujący artystów amatorów)
- Świąteczne Jarmarki Różności
- Imprezy lotnicze
- Koncerty
- Pokazy taneczne
- Spektakle teatralne
- Wernisaże i wystawy (grafika, malarstwo, rzeźba, fotografia, ceramika, biżuteria i inne)

BCK prowadzi działalność w dwóch obiektach:

Artbem


Bemowskie Centrum Kultury zapewnia wszechstronny rozwój artystyczny mieszkańców poprzez kilkadziesiąt rodzajów zajęć edukacyjnych i kulturalnych.
Są one podzielone na pracownie tematyczne:


Pracownia Sztuk Wizualnych
Zapewnia szeroki zakres aktywności artystycznej związanej ze sztukami plastycznymi. Uczestnicy zajęć mają możliwość poznania tradycyjnego warsztatu rysunku, malarstwa, ceramiki, krawiectwa, projektowania ubioru, tworzenia biżuterii, decoupage, florystyki oraz wielu innych dziedzin.

Pracownia Muzyczna
Obejmuje zajęcia zapewniające kształcenie talentów i pasji muzycznych zarówno na poziomie podstawowym jak i zaawansowanym.
W ramach tej pracowni odbywają się m.in. zajęcia instrumentalne (nauka gry na fortepianie, syntezatorze, gitarze klasycznej, elektrycznej i basowej, perkusji, saksofonie, flażolecie, bębnach) i wokalne (śpiew klasyczny, musicalowy i rozrywkowy, zespoły wokalne). Chętni mogą skorzystać z sali prób oraz studia nagrań.

Pracownia Taneczna
Zajęcia i warsztaty organizowane w ramach pracowni mają na celu wszechstronny rozwój uczestników, w niezwykle bogatym świecie tańca. Można tu nauczyć się wielu różnorodnych technik tanecznych, opanować układy choreograficzne, rozwijać umiejętności interpretacji i przekazywania emocji poprzez ruch. Zapewniają to m.in. zajęcia z baletu, tańca towarzyskiego i nowoczesnego, tańca brzucha, breakdance'u, dancehall'u, zumby, bachaty, hip hopu i inne.

Aeromodelklub
Przychodząc do Aeromodelklubu i budując modele latające – od najprostszych po zdalnie sterowane, można rozwijać swoje zainteresowania lotnictwem i poznawać jego pasjonującą historię. Aeromodelklub umożliwia poznanie nowych technik, wykorzystywania specjalistycznych materiałów, miniaturowych elektronarzędzi, radiowych aparatur sterujących i silników napędowych. Modelarstwo z Aeromodelklubem to także udział w różnego rodzaju wystawach, pokazach, konkursach i zawodach.

Teatr i integracja
Ta pracownia obejmuje cały wachlarz zajęć skierowanych do osób zafascynowanych szeroko rozumianą sztuką sceniczną i estradową. W Bemowskim Centrum Kultury działają: Teatr Dziecięcych Przygód, Teatr Małych Mistrzów, Teatr Przewrócone Krzesło, Teatr na Granicy, Teatr 59 minut oraz Grupa teatralna Zgoda.

Pracownia fotograficzna
W ramach pracowni odbywają  się warsztaty z portretu fotograficznego, fotografii mody oraz fotografii architektury. Dla początkujących proponujemy warsztaty z podstaw fotografii, na których instruktorzy pokażą jak stawiać pierwsze kroki w „fotograficznym świecie”. Pracownia dysponuje studiem fotograficznym, wykorzystywanym zarówno podczas zajęć i kursów, jak i wynajmowanym komercyjnie.

Radio i warsztaty medialne
Bemowo.FM, internetowe radio Dzielnicy Bemowo, od kilku lat daje możliwość realizowania i rozwijania pasji dziennikarskich. Pasjonaci od 14 do 40 roku życia spędzają w radiu swój czas, by dać innym możliwości poznania siebie jako dobrych reporterów i prezenterów radiowych. Prowadzą autorskie audycje muzyczne, społeczne, informacyjne.
Podczas spotkań na warsztatach „Moje radio” można poznać sposoby pracy prezentera i reportera radiowego, nagrać swoje pierwsze audycje i wywiady, nauczyć się jak zmontować materiał do emisji i jak stworzyć i poprowadzić audycję radiową.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci
Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: dla 1,5-2-latków oraz 2-3,5-latków.
Poprzez specjalnie dobrane zabawy i ćwiczenia, dzieci zdobywają nowe umiejętności związane z rozwojem poznawczym i emocjonalnym i społecznym. Dla starszych, zajęcia stanowią niepowtarzalną szansę przygotowania się do udanego debiutu przedszkolnego.

Oferta uzupełniająca
W Bemowskim Centrum Kultury odbywa się wiele innych zajęć, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Są to m.in.: LEGO® Klocki. Twórcze budowanie, Tajniki szachownicy, Warsztaty astronomiczne, Funiversity, Wieczory na planszy, Warsztaty Avon, Kobieta ma wiele twarzy , Samoobrona, Karate, Aikido, warsztaty dla kobiet w ciąży i inne.Regulamin Karty VIP Bemowskiego Centrum Kultury

 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury