ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_gora
 
 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_bok
   
Bemowo Wspiera Talenty
Grupa Zgoda na festiwvalu Malta Festival
  Chcesz otrzymywac newsletter Bemowskiego Centrum Kultury Artbem poczta elektroniczną?
Wyślij nam swój e-mail na adres

marketing@artbem.pl

W każdej chwili możesz zrezygnować, przesyłając rezygnację na ten sam
adres

15 listopada (piątek)
– 15 grudnia (niedziela)

Wystawa Katarzyny Chaszczewskiej:
"W krainie filcu"
19 listopada (wtorek),
godz. 19:00

Pokaz filmowy: "Komornik"
18-20 listopada
(poniedziałek-środa)

Wystawa bonsai
21 listopada (czwartek),
godz. 19.00

Spotkanie z pasją: Tomasz Tulak "Pakistan - u podnóża Karakorum".
23 listopada 2013 r. (sobota),
godz. 10.00-14.00

Konferencja "Twoja Pasja Twoja Firma"

23 listopada 2013 r. (sobota), godz. 18.00

Lute Duo i ich goście – Muzyka Króla Słońce
9 listopada 2013 r. (sobota), godz. 18.00
Projekt Volodia
29 listopada (piątek),
godz. 18.00 

Spotkanie z pasją "Odloty hesji, czyli fotografia lotnicza Sławka Krajniewskiego"
13 listopada (środa),
godz. 19.00 

Małżeński Rajd Dakar
17 listopada (niedziela),
godz. 17.00

Bemowo Wspiera Talenty
"W KOMEDZIE RO(C)K JESIENIĄ"
24 listopada (niedziela), godz. 13.00
Teatralny poranek bajkowy
"O jeżyku Grzebyku"
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
kalendarium imprez

9 listopada 2013 r. (sobota), godz. 18.00
Projekt Volodia

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 roku. Miał być jednorazowym projektem, praktycznie tylko na jeden koncert, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego, którego jest dożywotnim wielbicielem.
Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców, publiczność oraz krytyków muzycznych, wydanej w 2011 r. pierwszej płyty zespołu Projekt Volodia pt. "Piosenki Włodzimierza Wysockiego" oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił nowy album pt. "To męski świat". Na płycie poza brawurowo zaaranżowanymi coverami takich wykonawców jak Leonard Cohen, Tom Waits, Tiger Lillies pojawią się własne kompozycje do twórczości Andrzeja Bursy, czy nieznanych, frywolnych wierszy Władysława Broniewskiego. Nie zabrakło również Włodzimierza Wysockiego oraz rosyjskich utworów błatnych (więziennych) tłumaczonych specjalnie dla zespołu przez poetę, pieśniarza, reżysera i tłumacza Romana Kołakowskiego.
Tajemnica wyjątkowości zespołu tkwi w urozmaiconym instrumentarium, interesujących aranżacjach oraz, a może przede wszystkim w osobowościach muzyków tworzących Projekt Volodia – wywodzących się z różnych muzycznych korzeni (rock, flamenco, jazz tradycyjny, poezja śpiewana).

Skład zespołu:
Janusz Kasprowicz: śpiew, git. basowa, kontrabas elektryczny, git. akustyczna
Bogdan Bińczak: akordeon, vinofon, melodyka, instrumenty perkusyjne
Piotr Rokitowski: gitara elektryczna
Robert Gawron: banjo, gitara flamenco, ukulele
Wojtek Malko: perkusja, prezentacja multimedialna

Miejsce: Sala Koncertowa, bilety: 20 zł

13 listopada (środa), godz. 19.00 
Małżeński Rajd Dakar

13.11.2013 Prapremiera w Bemowskim Centrum Kultury.
Zapraszamy na próbę generalną z publicznościąJolka i Fryderyk to typowe małżeństwo z długoletnim stażem, dwójką dzieci i nowym domem w trakcie budowy. I jak typowe małżeństwo mają swoje problemy – z seksem, wychowaniem potomstwa, wykończeniem łazienki, teściową. Ona jest pedantycznym czyściochem, on uważa że brud to najlepszy przyjaciel odporności człowieka. Ona dużo gada, on uważa, że niby słucha. Ona nie umie prowadzić samochodu, on nie zna się na mapie. Ona uważa, że ich małżeństwo przechodzi kryzys, on że media jej to wmówiły.
Pewnego dnia para postanawia wybrać się na pustynny rajd, który ma odświeżyć ich związek, umocnić więzi i nadać trochę koloru jednostajnemu życiu. Ale jak to bywa, na takiej wyprawie może zdarzyć się wszystko. Auto odmawia posłuszeństwa na środku pustkowia, telefon nie działa, woda się kończy, wokoło żywego ducha i nie widać szans na jakąkolwiek pomoc.
Mimo nieuchronnie zbliżającego się końca ich żywota, bohaterowie nie przestają się kłócić. Ciągle słychać jej kąśliwe uwagi, jego złośliwe docinki i oskarżenia, dochodzi nawet do nawet próby zabójstwa współmałżonka. Fryderyk zaczyna popadać w obłęd spowodowany nie tylko brakiem wody i wycieńczeniem, ale również bezmyślnym postępowaniem żony. A sępy powoli zaczynają zbierać się na upalnym bezchmurnym niebie…
Nie – to nie scenariusz krwawego thrillera, ale komedii Małżeński Rajd Dakar, nowego spektaklu Sigitasa Parkulskisa (autora Kobiety Pierwotnej). Tym razem litewski twórca chce pokazać wszystkim parom, jak często pozbawione są sensu ich spory i zatargi. A robi to w sposób zabawny, błyskotliwy i pełen humoru. Małżeński Rajd Dakar to wypełniona genialnym żartem opowieść o zazdrości, miłości, zdenerwowaniu, rozdrażnieniu, zaufaniu, zniechęceniu i innych emocjach, które towarzyszą każdej parze w codziennym życiu. Przedstawiona jednak z przymrużeniem oka i w niecodziennej scenerii.
Jak skończy się afrykańska wyprawa Jolki i Fryderyka i czy będzie to ostatnia podróż ich życia? Przekonacie się o tym już wkrótce!

Miejsce: Sala Koncertowa, Bilety: 25 zł – bilet normalny; 20 zł – bilet ulgowy (młodzież do 26 roku życia za okazaniem legitymacji uczniowskiej lub studenckiej, oraz osoby powyżej 65 roku życia)15 listopada (piątek) – 15 grudnia (niedziela)
Wystawa Katarzyny Chaszczewskiej:
"W krainie filcu"


Katarzyna Chaszczewska jest absolwentką Studiów Podyplomowych sztuka na Uniwersytecie Warszawskim. Od najmłodszych lat pasjonuje się rysunkiem, malarstwem, rzeźbą, ceramiką artystyczną i rękodziełem. Na wystawie zaprezentowane zostaną unikatowe torebki filcowe ozdobione ręcznie filcowanymi kwiatami oraz modna biżuteria wykonana z ekologicznych materiałów- wełny, lnu, drewna, a także elementów ceramicznych własnoręcznie wykonanych przez autorkę. Wszystkie prezentowane prace wykonane zostały w oparciu o własne projekty autorki, przy zastosowaniu bardzo pracochłonnych technik, w pojedynczych egzemplarzach. Każda praca wykonana jest z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły.

Miejsce: galeria I piętro przed salą 216, wstęp wolny
17 listopada (niedziela), godz. 17.00 
Bemowo Wspiera Talenty
"W KOMEDZIE RO(C)K JESIENIĄ"


Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy zaprasza na koncert. Podczas najbliższego koncertu Wokaliści i Instrumentaliści zagrają największe przeboje muzyki rockowej i popowej z repertuaru wielkich Wykonawców sceny światowej.

Miejsce: Sala Koncertowa, bilety: wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona
)


18-20 listopada (poniedziałek-środa)
Wystawa drzewek bonsai

Wystawa bonsai ma na celu zaprezentowanie piękna dalekowschodniej sztuki formowania drzew mającej ponad dwa tysiące lat jak największej rzeszy publiczności. Chcemy pokazać , że bonsai to nie tylko kwiatki które można kupić w supermarkecie, ale przede wszystkim stare drzewa formowane przez lata przez cierpliwych mistrzów tej sztuki. Mamy nadzieję , że osoby które odwiedzą naszą wystawę będą oczarowane pięknem , spokojem i dostojnością tych niewielkich ale bardzo starych drzew.

Miejsce: galeria I piętro, przed salą 216, wstęp wolny
copyright: (c) Studio Filmowe ZEBRA, foto: Piotr Bujnowicz i Mateusz Wajda

19 listopada (wtorek), godz. 19:00
Pokaz filmowy: "Komornik"

Film przedstawia 48 godzin z życia komornika bezwzględnie egzekwującego długi w miasteczku na Dolnym Śląsku. Młody i przebojowy, dobrze osadzony w prawniczym środowisku, jest popierany przez miejscowych notabli. Bezkompromisowy i piekielnie skuteczny sięga po nowe stanowiska i zaszczyty, budząc strach wśród ofiar – dłużników. Pod wpływem dramatycznych wydarzeń zmienia się jego życie. Chce naprawić wyrządzone krzywdy, ale czy mu się to uda? Reżyseria: Feliks Falk, obsada: Andrzej Chyra, Małgorzata Kożuchowska

Miejsce: Sala Koncertowa, bilety 10 zł

 21 listopada (czwartek), godz. 19.00
Spotkanie z pasją: Tomasz Tulak
"Pakistan - u podnóża Karakorum"


Parędziesiąt lat temu olbrzymie masywy Karakorum mogły przemierzać tylko karawany, a droga od granicy chińskiej do Islamabadu mogło zając miesiąc czasu. Wysokie przełęcze, olbrzymie śnieżne masywy górskie tworzyły barierę bardzo trudną do przebycia. W ukrytych górskich dolinach rozwijały się małe królestwa, państwa, mieszkały ludy o zupełnie odrębnych kulturach i językach. Dziś droga jest znacznie łatwiejsza ze względu na zbudowaną w latach siedemdziesiątych autostradę Karakorum łączącą Chiny i Pakistan. Podróż w te rejonu świata jednak niesie ze sobą wciąż wiele trudności związanych między innymi z sytuacją polityczną Pakistanu jak i samą jakością drogi poprzez góry. Aby zacząć podróż niezwykłą autostradą trzeba jednak najpierw dotrzeć do podnóża Karakorum gdzie leżą takie miasta jak Peszawar, Islamabad czy Lahore. Miasta te mają bogatą historii a ludność jaka je zamieszkuje to prawdziwa mozaika etniczna i kutrowa. Na wystawie zobaczymy zdjęcia z gór Karakorum oraz miast leżących u ich podnóża.

Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp wolny


23 listopada 2013 r. (sobota), godz. 18.00
Lute Duo i ich goście – Muzyka Króla Słońce

Zapraszamy na drugi koncert z cyklu "Lute Duo i ich goście", z udziałem duetu lutni barokowych: Anny Kowalskiej i Antona Biruli oraz meksykańskiego wirtuoza violi da gamba, Daniela Zorzano. W ich wykonaniu zabrzmią utwory mistrzów francuskiego baroku, m.in. M. Marais'a, A. Forqueray'a, F. Couperina i Ms. de Sainte-Colombe'a.

Przedsięwzięcie realizowane dzięki dotacji Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Miejsce
: Sala Koncertowa, wstęp: wolny

Serdecznie zapraszamy.


24 listopada (niedziela), godz. 13.00 
Teatralny poranek bajkowy "O jeżyku Grzebyku"

Bajka opowiada o małym jeżyku imieniem Grzebyk, który z powodu nadchodzącej zimy próbuje zamienić swoje igiełki na futerko leśnych zwierząt.
Wiek 3+
Czas trwania 45-50 min.
Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp: bilety 10 zł

 29 listopada (piątek), godz. 18.00 
Spotkanie z pasją
"Odloty hesji, czyli fotografia lotnicza Sławka Krajniewskiego"


Gościem spotkania będzie fotograf Sławek Krajniewski, dla wielu bardziej znany jako "hesja". Były Prezes Nikon Klub Polska oraz pomysłodawca i Prezes Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action. Laureat plebiscytu "Lotnicze Orły 2011" w kategorii Fotograf Lotniczy. Jego zdjęcia zachwycają różnorodnością i artystycznym podejściem entuzjastów lotnictwa w Polsce i za granicą. Autor za ich pomocą opowiada ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze – jego dynamikę i piękno! Podczas spotkania w artbem hesja przedstawi swoją wizję fotografii lotniczej. Opowie nam o tym jak zrobić dobre, wyjątkowe zdjęcia lotnicze oraz zabierze nas na wirtualną podróż po imprezach lotniczych w najróżniejszych zakątkach Europy od Atlantyku po Moskwę, od gorącej Italii aż poza koło polarne. Odwiedzimy też wschodnie wybrzeże USA Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp wolny

Wkrótce więcej szczegółów!