ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_gora
 
 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_bok
 

 
Grupa Zgoda na festiwvalu Malta Festival
Bemowo Wspiera Talenty
  Chcesz otrzymywac newsletter Bemowskiego Centrum Kultury Artbem poczta elektroniczną?
Wyślij nam swój e-mail na adres

marketing@artbem.pl

W każdej chwili możesz zrezygnować, przesyłając rezygnację na ten sam
adres

11 października (czwartek), godz. 18.00
Spotkanie z Sylwią Chutnik

21 października (niedziela), godz. 18.00
BEMOWO WSPIERA TALENTY
Wieczór z Setantą & Rockspel
12 października (piątek), godz. 18.00
Zgoda Autyzm Miejski
14 października (niedziela), godz. 12.30
Spotkania muzyczne dla dzieci
29 października (poniedziałek), godz. 18.00
Wystawa prac Krzysztofa Sosnowskiego pt. " Wędrówka – akrylowe chmury i obłoki"

29 października (poniedziałek), godz. 20.00
Teatr 59 minut przedstawia spektakl: "Udając Ofiarę" na podstawie tekstu Braci Presniakow
28 października (niedziela), godz. 13.00
Teatralny Poranek Bajkowy
pt. "Koziołek Matołek i jego przygody"

28 października (niedziela), godz. 12.30
Spotkania muzyczne dla dzieci
20 października (sobota), godz. 10.00
Warsztaty etnograficzne Anielsko-diabelsko

20 października (sobota), godz. 19.00

Spektakl teatralny pt."Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" - tekst Doroty Masłowskiej.
8 października (poniedziałek), godz. 19.00
Bemowskie Spotkania Artystyczne Krasnodworze – Tadeusz Ross.
7 października (niedziela), godz. 9.00-15.00
Latawce na Bemowie
5 października (piątek), godz. 19.00
Bemowo Wspiera Talenty: Koncert Zespołu Eria.
4 października (czwartek), godz. 18.00
Wystawa fotografii Anny Czyż pt. "Kuchnia Mistyczyna"
1 października (poniedziałek),godz.18.00
Wystawa prac Radosława Rucińskiego pt. "Prawie sprawny świat Radka Rucińskiego"
26 października (piątek), godz. 19.00
Zdjęcia osobiste i zakazane. Życie codzienne w Rumunii w czasach Nicolae Ceauşescu
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
kalendarium imprez1 października (poniedziałek), godz.18.00
Wystawa prac Radosława Rucińskiego
pt. "Prawie sprawny świat Radka Rucińskiego"


B Radosław Ruciński urodził się w 1983 r. ukończył Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Tematykę jego twórczości stanowią aluzje do codziennego życia, problemu niepełnosprawności, uzależnień, patriotyzmu, aborcji - ale nie brakuje pozytywnych aspektów, sympatycznych grafik, klimatycznych komiksów i wesołych karykatur. Pan Radosław zajmuje się ilustracją książkową, komiksem, rysunkiem i malarstwem. Lubi techniki tradycyjne, ale nie stroni od digitalizacji niektórych swoich prac. Na co dzień pracuje z ludźmi niepełnosprawnymi intelektualnie jako terapeuta poprzez sztuki plastyczne. Osoby te często są bohaterami jego prac.


Miejsce: Galeria na I piętrze; wstęp: wolny
Wystawa potrwa do 26.10.2012
4 października (czwartek), godz. 18.00
Wystawa fotografii Anny Czyż
pt. "Kuchnia Mistyczyna"


Pani Anna Czyż ukończyła pedagogikę i historię sztuki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Na stałe zamieszkała w Irlandii wraz ze swoją rodziną. Zafascynowana jest wczesnośredniowieczną sztuką Iroszkocką oraz mistyką tego czasu i miejsca. Prace autorki są próbą znalezienia języka dzisiejszych czasów z mistyką chrześcijańską. Prace makro są fotografiami rzeczy, które autorka znalazła w swojej kuchni - soku malinowego, muszli, kamieni, galaretki, żelatyny oraz wielu innych drobiazgów. Przedmioty te uchwycone pod pewnym kątem, w odpowiednim świetle, w pewnej odległości i perspektywie nabierają nowych znaczeń i plastycznych form.


Miejsce: Galeria na parterze; wstęp: wolny
Wystawa potrwa do 19.10.2012
7 października (niedziela), godz. 9.00-15.00
Latawce na Bemowie

7 października br. na lotnisku Warszawa-Babice odbędą się 16. Mistrzostwa Warszawy Młodzików w konkurencji latawców płaskich i skrzynkowych, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Organizatorem jest Bemowskie Centrum Kultury we współpracy z Aeroklubem Warszawskim i Centrum Usług Logistycznych MSWiA „Lotnisko Warszawa-Babice”. Warszawskie mistrzostwa są eliminacjami do mistrzostw Polski. Oprócz dwóch podstawowych konkurencji - latawców płaskich i skrzynkowych, dedykowanych dla dziewcząt i chłopców w wieku do lat 14, przeprowadzimy też konkurs latawców akrobacyjnych i „Open” – w których będą mogli wystartować także starsi zawodnicy.

Warto nadmienić, że zawody latawcowe w Polsce, powszechnie nazywane „Świętem Latawca”, mają prawie 50-letnią historię i odbywają się pod patronatem Aeroklubu Polskiego. Sześć godzin w latawcowym klimacie daje uczestnikom wiele radości i sporo emocji - wszak to poważna walka o mistrzowskie tytuły wszystkich latawcowych Młodzików z Warszawy i okolic! Jednym słowem, to wspaniała impreza rekreacyjna na świeżym powietrzu. Po kilkunastu latach rozgrywania „Latawców na Bemowie” najmłodsi modelarze z warszawskich klubów wiedzą już, że bemowska impreza obfituje w atrakcyjne puchary, nagrody i dyplomy. Wszyscy mistrzowie, indywidualni i drużynowi, otrzymają okazałe puchary i medale fundowane przez Burmistrza Dzielnicy Bemowo.Oprócz świetnej latawcowej zabawy, postaramy się też o kilka atrakcji dodatkowych. Wszystkich fanów latawcowego szaleństwa serdecznie zapraszamy na lotnisko!

Miejsce: Lotnisko Bemowo (wejście od ul. Piastów Śląskich); wstęp: wolny

Więcej informacji8 października (poniedziałek), godz. 19.00
Bemowskie Spotkania Artystyczne Krasnodworze – Tadeusz Ross

"Bemowskie Spotkania Artystyczne w Krasnodworze" to nowy cykl i nowa jakość na mapie kulturalnej Bemowa. W jednym z najpiękniejszych zakątków naszej Dzielnicy, w Restauracji Krasnodwór na osiedlu Groty, już od lipca występować będą najwybitniejsi artyści estradowi i kabaretowi.

W każdy drugi poniedziałek miesiąca mieszkańcy Bemowa oraz goście, z dala od zgiełku miasta, będą mieli okazję spotkać się ze sztuką najlepszych polskich twórców kabaretowych, aktorów i poetów piosenki. Wszystko w najlepszej jakości, w miłej rodzinnej atmosferze.
Serdecznie zapraszamy całe rodziny (Restauracja Krasnodwór posiada specjalnie wydzieloną strefę dla dzieci).

Bilety na kolejne spotkania będzie można nabyć w kasie Bemowskiego Centrum Kultury (22.532.04.06) oraz w Restauracji Krasnodwór, przy ul. Kocjana 70 (22.666.94.84).

Miejsce: Restauracja Krasnodwór, ul. Kocjana 70; Bilety: 40zł20 października (sobota), godz. 19.00
Spektakl teatralny pt."Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku"
- tekst Doroty Masłowskiej

Historia dwójki imprezowiczów, którzy postanawiają wybrać się w szaloną podróż przez Polskę, udając parę biednych Rumunów. To, co początkowo zapowiada się na świetną zabawę, zamienia się w traumatyczną podróż do własnych lęków. Bohaterowie trzeźwieją po imprezie i stają twarzą w twarz z groteskową rzeczywistością i nie potrafią na trzeźwo dać sobie z nią rady. Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny26 października (piątek), godz. 19.00
Wystawa Zdjęcia osobiste i zakazane.
Życie codzienne w Rumunii w czasach Nicolae Ceauşescu
autorstwa Andreia Pandele

Rumuński Instytut Kultury w Warszawie i Bemowskie Centrum Kultury Artbem zapraszają na wernisaż wystawy Zdjęcia osobiste i zakazane. Życie codzienne w Rumunii w czasach Nicolae Ceauşescu autorstwa Andreia Pandele. Po wernisażu wystawy zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego "Dzieci z dekretu" (2004), reż. Florin Iepan.

Wystawa Zdjęcia osobiste i zakazane. Życie codzienne w Rumunii w czasach Nicolae Ceauşescu to wyjątkowy dokument jednego z najbardziej drapieżnych systemów komunistycznych. Kształtujące się w drugiej połowie lat 60. pomysły Nicolae Ceauşescu na budowę rumuńskiej odmiany komunizmu - z niespotykanymi już w europejskich krajach "demokracji ludowej" rozmiarami kultu jednostki - nabrały ostatecznego szlifu we wczesnych latach 70., kiedy to Ceauşescu odwiedził "bratnią" Koreę Północną. Widowiskowość karnie defilujących i wiwatujących tłumów wpłynęły na kształt reżimu "Słońca Karpat".

Andrei Pandele systematycznie uwieczniał szaleństwo ostatnich dwóch dekad reżimu. Za "poniżanie osiągnięć socjalizmu" groziło wieloletnie więzienie, fotograf nauczył się więc robić zdjęcia bez zaglądania w wizjer, czy wręcz spod płaszcza. W rozmowach z Securitate – rumuńską służbą bezpieczeństwa – niby przypadkiem wplatał nazwiska wysoko postawionych osób, rzekomo swoich znajomych. W ciągu 20 lat fotograf zgromadził 61 tysięcy negatywów, które ukrywał do 1989 roku.

Andrei Pandele urodził się w 1945 roku. Jest fotografem i architektem. Publikował m.in. w "National Geographic", "Photo", "Esquire", "Letters de Paris", "Sportul", jego fotografie pokazywano na wystawach w Paryżu, Hadze, Amsterdamie i Moskwie. W latach 1998-2001 Andrei Pandele był naczelnym architektem Bukaresztu. Wystawa potrwa do 26 listopada.

Miejsce: Sala Koncertowa i Galeria I piętro; wstęp: wolny28 października (niedziela), godz. 13.00
Teatralny Poranek Bajkowy
pt. "Koziołek Matołek i jego przygody"

Muzyczna bajka na motywach komiksu stworzonego przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. W poszukiwaniu mitycznego Pacanowa, nasz sympatyczny bohater krąży niemal po całym świecie przeżywając niezwykłe przygody. Wraz z zabawnym koziołkiem zwiedzimy Azję, Czarny Ląd, Europę, Amerykę, min. zaklinając węże, walcząc samurajskim mieczem, tańcząc flamenco i rozwiązując słowne łamigłówki. Dobra zabawa i spora dawka humoru gwarantowana. Serdecznie zapraszamy na nowe przygody Koziołka Matołka, w których nie zabraknie pięknej scenografii i barwnych kostiumów.

Miejsce: Sala Koncertowa i Galeria I piętro; wstęp: 9 zł29 października (poniedziałek), godz. 18.00
Wystawa prac Krzysztofa Sosnowskiego
pt. "Wędrówka – akrylowe chmury i obłoki"

Miejsce: Galeria I piętro; wstęp: wolny

Wystawa potrwa do 16.11.2012
29 października (poniedziałek), godz. 20.00

Teatr 59 minut przedstawia spektakl: "Udając Ofiarę" na podstawie tekstu  Braci Presniakow

Szczepionka to preparat pochodzenia biologicznego. Zawiera żywe,o osłabionej zjadliwości lub zabite, drobnoustroje chorobotwórcze. Szczepionkę stosujemy w celach zwiększenia odporności.
Jak zatem zaszczepić się na życie?
Zdaniem autorów sztuki Udając ofiarę szczepionką na życie jest jego udawanie. Czasem z wyboru, czasem nieświadome udawanie czegoś, udawanie kogoś.
W sztuce braci Presniakow każdy udaje: kobiety udają, że kochają, złodzieje udają stróżów prawa, makaron – chleb, Rosjanka – Japonkę, a pończocha – pasek.
Tylko czy to na pewno jest życie?

tekst: bracia Presniakow
przekład: Andrzej Bubień
reżyseria: Jolanta Sikorska
gitara: Szymon Justyna
bas: Marcin Ruszkowski
klawisze: Marek Sitkiewicz
perkusja: Maciej Ignatowicz

obsada:
WALA: Piotr Jończyk
KAPITAN: Krzysztof Dzierżek
MATKA: Karolina Zbytniewska
OJCIEC/WUJ: Piotr Chomicki
OLGA: Ewa Rumszewicz
LIUDA: Małgorzata Czepel
SIEWA: Wojciech Wierzbowski
SYSOJEW: Maciej Krzyczkowski
ZAKIROW: Robert Szmytko
WIERCHUSZKIN: Marcin Majkut
KOBIETA W KIMONIE: Weronika Majchrzak
KOBIETA NA BASENIE: Dorota Gwoździńska

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny