ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_gora
 
 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_bok

   

   
Bemowo Wspiera Talenty
Grupa Zgoda na festiwvalu Malta Festival
 


29 stycznia, piątek,
godz. 19:00

PRACOWNIA PODRÓŻY: WYPRAWA ROWEROWA KAUKAZ 2015
28 stycznia, czwartek, godz. 19:00
SPOTKANIE BEMOWSKIEGO KLUBU KSIĄŻKI
27 stycznia, środa,
godz. 19:00

SPOTKANIE AUTORSKIE
Z MAGDALENĄ GRZEBAŁKOWSKĄ
24 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: PAN KALAFIOR NA BIEGUNIE
23 stycznia, sobota,
godz. 12:00-14:00

MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY WOKALNE Z ZESPOŁEM HAPPY PLAY DIXIELAND JAZZ

23 stycznia, sobota,
godz. 19:00

FOLKOWO BEMOWO: HAPPY PLAY DIXIELAND BAND

23 stycznia, sobota,
godz. 11:00 i 14:30

Balet "Dziadek do orzechów" dla dzieci od lat 3
21 stycznia, czwartek, godz. 19:00
DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY: POWIĘKSZENIE
20 stycznia, środa,
godz. 19:00

WYKŁADY HISTORYCZNE: BEMOWO NIEODKRYTE WYKŁAD PIERWSZY: ŻYCIE W PŁYCIE. BEMOWO LAT 70./80.
14 stycznia, czwartek, godz. 11:00
FILMOWY PORANEK DLA SENIORÓW: DISCO POLO

14 stycznia, czwartek, godz. 18:30
90. urodziny Janusza Praszczura Orlowskiego
10 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: POLARNA PRZYGODA
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
kalendarium imprez1 marca (piątek), godz. 18:00
Warszawski Finał Konkursu Młodych Artystów FAI.

Podczas Warszawskiego Finału Konkursu Młodych Artystów FAI zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu z regionu warszawskiego. Będzie też można obejrzeć wystawę pokonkursową.

Miejsce: galeria I piętro; wstęp: wolny
2 marca (sobota), godz. 19:00
Bemowo Wspiera Talenty: Giacomo Puccini, Suor Angelica
w wykonaniu studentek Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.


Opera z libretto wpisanym pierwotnie w kontekst historyczno-kulturalny, w którym religia używana była jako pretekst do prześladowania oraz izolowania ze społeczeństwa osób najsłabszych, czyli kobiet. Reżyser Maria Gabriella Munari odczytuje dzieło na nowo w kluczu niehistorycznym, aby to, co działo się przez całe wieki w Europie, można było zobaczyć i napiętnować w całym jego ślepym i nieświadomym szaleństwie. Solistki: Małgorzata Bartkowska, Zofia Benedykcińska, Izabela Białecka, Adriana Ferfecka, Anna Fijałkowska, Anastazja Golachowska, Barbara Jop, Ju-young Kim, Monika Łopuszyńska, Katarzyna Moląg, Natalia Ołów, Martyna Piwońska, Maria Romejko-Duch, Maria Marianna Rosińska, Marcelina Russak, Monika Sasinowska, Olga Siemieńczuk, Maria Stasiak, Paulina Szafaryn, Ewa Thomas; Fortepian: Monika Kolasińska; Dyrygent: Łukasz Sidoruk; Reżyseria: Gabriella Munari; II Reżyser: Przemysław Klonowski; Konsultacje językowe oraz przekład libretta: dr Agnieszka Muszyńska-Andrejczyk; Opieka wokalna: dr hab. Jolanta Janucik.

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny

3 marca (niedziela), godz. 13:00
Teatralny Poranek Bajkowy:
Przygody Koziołka Matołka bis
– w poszukiwaniu mitycznego Pacanowa


Muzyczna bajka na motywach komiksu stworzonego przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. W poszukiwaniu mitycznego Pacanowa nasz sympatyczny bohater krąży niemal po całym świecie przeżywając fascynujące i edukacyjne przygody. Wraz z zabawnym koziołkiem zwiedzimy Azję, Czarny Ląd, Europę, Amerykę, m. in. zaklinając węże, walcząc samurajskim mieczem, tańcząc flamenco i rozwiązując słowne łamigłówki. Dobra zabawa i spora dawka humoru gwarantowana. Zapraszamy na nowe przygody Koziołka w czerwonych spodenkach znanego na całym świecie i wychowującego kolejne pokolenia. W bajce autorskie piosenki śpiewane na żywo, piękna scenografia oraz barwne kostiumy, a wszystko to okraszone ekspresyjną choreografią. Dedykowane dla wieku – od 3 roku życia.

Miejsce: Sala Koncertowa; bilety 10 zł

3 marca (niedziela), godz. 14:00
Wernisaż wystawy Witolda Tchórzewskiego
"80 lat Koziołka Matołka"


Koziołek Matołek wkroczył do naszego życia pod koniec 1932 roku za sprawą Mariana Walentynowicza, Kornela Makuszyńskiego i Jana Stanisława Gebethnera. Od tego czasu wydano ponad 7 milionów książeczek o przygodach Koziołka. Najsłynniejszego polskiego kozła odwzorowywano na pocztówkach, znaczkach pocztowych, kubeczkach, breloczkach, znaczkach turystycznych… Koziołka, jak przystało na ważną osobistość, uhonorowano wystawieniem pomników, jego imieniem nazwano ulice, ma nawet monety z własnym wizerunkiem. Na wystawie będzie można obejrzeć dukaty pacanowskie zwane "koziołkami" wybite w 2010 roku przez Mennicę Państwową. Dla najmłodszych zaprezentujemy zabawki: pluszaki, przytulanki, układanki, kolorowanki. Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Koziołka Matołka.

Miejsce: foyer przed Salą Koncertową; wstęp wolny

3 marca (niedziela), godz. 19:00
"Joyful" – koncert dyplomowy Kamila Jarosa


Sekcja Piosenki Wydziału Wokalnego ZPSM im. F. Chopina w Warszawie (klasa Sławomira Jurczaka)
W programie piosenki nowoczesne wzbogacone o choreografie i pokazy taneczne.

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny
4 marca (poniedziałek), godz. 19:00
Koncert dyplomowy Agnieszki Konarskiej


Sekcja Piosenki Wydziału Wokalnego ZPSM im. F. Chopina w Warszawie (klasa prof. Małgorzaty Kustosz-Piątosy). W programie piosenki m.in. z repertuaru Rihanny, Adele, Kayah.

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny

9 marca (sobota), godz. 18.30
Spotkanie z pasją "Przesmyk Darién - podróż do jądra ciemności".

Zapraszamy na opowieść o nie do końca zbadanym, a przez to tajemniczym i pociągającym rejonie naszej planety – Przesmyku Darién. Położony między Panamą i Kolumbią uchodzi za miejsce, przed wyjazdem do którego warto poważnie się zastanowić. I to kilkukrotnie. O pokonywaniu dziewiczej panamskiej dżungli opowiedzą członkowie ekspedycji "Do jądra ciemności: Strefa Darién": Michał Zieliński i Tomasz Zakrzewski. Darién jest największą, a przy tym najmniej zaludnioną prowincją Panamy. Choć wydawałoby się, że jest to miejsce strategiczne, bo łączące Amerykę Północną z Południową, nie prowadzi przez nie żadna droga. Niewiele osób decyduje się również na przebycie tego 160-kilometrowego skrawka ziemi. Przyczyna nie leży wyłącznie w trudnościach terenowych, ale również w potencjalnym niebezpieczeństwie w postaci nielegalnych grup zbrojnych oraz przemytników ukrywających się w tamtejszej dżungli. Nieprzypadkowo wśród globtroterów panuje przekonanie, iż przejście Przesmyku Darién jest wyczynem na miarę zdobycia Mount Everestu. Mimo to członkowie ekspedycji "Do jądra ciemności: Strefa Darién" zdecydowali się na walkę oraz eksplorację dżungli. Przejście przez nieprzyjazny górski teren (tzw. serranias), pokryty gęstwiną lasu tropikalnego, przedzieranie się przez mokradła i rzeki, często jedyne dostępne komunikacyjne szlaki, okazało się niemałą próbą sił i charakteru, z której uczestnicy wyszli obronną ręką, choć nie obyło się także bez dramatycznych przygód, o których więcej opowiedzą Michał Zieliński i Tomasz Zakrzewski.

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny


Patroni medialni:
11-17 marca (poniedziałek-niedziela)
Wystawa pokonkursowa prac laureatów Ogólnopolskiego Finału Konkursu Młodych Artystów FAI

Miejsce: galeria I piętro; wstęp: wolny
13 marca (środa), godz. 14:30
Ścieżki pamięc. Odc. 7. Egzekucje na Mokotowie.

Dokument przedstawia działania powstańcze na Mokotowie, opisuje zbrodnie hitlerowców dokonane przy ulicy Olesińskiej, przy ulicy Dworkowej, a także w klasztorze jezuitów przy ulicy Rakowieckiej. W czasie Powstania Warszawskiego największym echem wśród ludności Mokotowa odbiła się masakra przy ulicy Olesińskiej 5 i 7. Hitlerowcy zgromadzili w piwnicy ponad 500 osób z okolicznych domów, spryskując ich łatwopalnym płynem, wrzucając do środka granaty, a następnie wysadzając strop budynku – tylko kilku osobom udało się uratować z tej masakry. Przy ulicy Dworkowej od 1 sierpnia do 5 października 1944 r. męczeńską śmiercią poległo setki niewinnych osób.

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny

13 marca (środa), godz. 20:00
Bemowskie Spotkania Artystyczne w Krasnodworze: Grupa Bagatela 15. "Roztańczone piosenki"
Ewa Makomaska, Zbigniew Rymarz
oraz Wojciech Machnicki,
prowadząca Zofia Czernicka.


Spektakl o tańcu i z tańcem. Znakomici przedwojenni autorzy tekstów i wykonawcy przekonają widzów, że w tańcu i tańcem można załatwić niejedną sercową sprawę.

Miejsce: Restauracja Krasnodwór, ul. Kocjana 70; bilety: 40 zł

15 marca (piątek), godz. 19:00
"Klasyka inaczej" – koncert Kwartetu Smyczkowego Obssesion

Jedyne w swoim rodzaju połączenie muzyki, kobiecości i dowcipu. Niekonwencjonalne show kwartetu smyczkowego oparte na najsłynniejszych tematach muzyki klasycznej i rozrywkowej. Dowcipna konferansjerka, zaskakujące gagi muzyczne z wykorzystaniem elementów wokalnych oraz tanecznych. Godzina wytrawnego humoru w towarzystwie kobiet nie bojących się żartować z Beethovena, Chopina a nawet z samych siebie…

Miejsce: Sala Koncertowa; bilety: 15 zł

16-17 marca 2013
Świąteczny Jarmark Różności

Serdecznie zapraszamy na czwarty Świąteczny Jarmark Różności, który w sposób zupełnie wyjątkowy integruje lokalną społeczność Bemowa, tworząc przestrzeń do nieskrępowanej prezentacji niezwykłych talentów mieszkańców. To dwudniowe wydarzenie jest znakomitą okazją do wspólnego spędzenia czasu wolnego oraz zakupu świątecznych ozdób, gadżetów i prezentów w miłej i świątecznej atmosferze. Przygotowaliśmy dla Państwa moc atrakcji, w tym m.in: Kiermasz Rękodzieła Artystycznego, Jarmark Produktów Regionalnych, wielkanocne zajęcia plastyczne, tworzenie dekoracji świątecznych, BABY SWAP – sprzedaż i wymiana odzieży i zabawek dziecięcych (zapisy: warsztaty@klubmam.com  – w tytule e-maila proszę wpisać „wymiana”), kącik gier planszowych. Ponadto w pracowni sitodruku mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z warsztatem drukarskim oraz własnoręcznie wykonać świąteczne grafiki. Zachęcamy także do odwiedzania licznych stoisk z atrakcjami i animacjami dla różnych grup wiekowych. Wspólnie stworzymy wielkanocne ozdoby, a z wybranych prac udekorujemy Artbem. Po raz pierwszy w naszej muzycznej piwnicy zagości Warszawska Giełda Płytowa – idealna okazja do zakupu płyt winylowych!  Tradycyjnie już podczas imprezy zapraszamy do Radia Bemowo FM, które ma swoją siedzibę w Artbemie.

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA:

16.03 – sobota

 • godz. 12.00-15.00 Ogólnopolski Finał Konkursu Młodych Artystów FAI, wstęp wolny
  więcej szczegółów
 • godz. 19.00 Koncert dyplomowy Martyny Ciok, (Sekcja Piosenki Wydziału Wokalnego
  ZPSM im. F. Chopina w Warszawie), wstęp wolny
  więcej szczegółów

17.03 – niedziela

 • godz. 11.00 Filmowy Poranek Bajkowy, animowana opowieść o zaginionej cywilizacji,
  wstęp wolny
 • godz. 13.00 „Gaiczek zielony” występ Zespołu Folklorystycznego LAZURKI
  wstęp wolny
 • godz. 17.00 Koncert „Slavonic Tales”  Piotr Domagała Trio, bilety: 10 zł.
  więcej szczegółów

www.facebook.com/events/382789165151821/
Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie Świątecznego Jarmarku Różności

Dodatkowe atrakcje 

WARSZAWSKA GIEŁDA PŁYTOWA – PIVNICA MUZYCZNA (poziom – 1)
Doskonałe brzmienie płyt winylowych jeszcze nie umarło! Przyjdź i zobacz sam.
sobota/niedziela, godz. 11.00-15.30

LAS RĄK LABORATORIUM RĘKODZIEŁ – PARTER
Stoisko pierwszej i największej w Warszawie galerii hand-made/design gromadzącej pod swymi skrzydłami ponad 500 Twórców z całej Polski zaprezentuje wieeeelką ilość cudów wychodzących spod utalentowanych dłoni. Będzie biżuteria, ręcznie szyte torby i dodatki, bibeloty, ceramika, zegary oraz inne prezentowe różności. Przez 4 godziny dziennie LAS RĄK poprowadzi ŚWIĄTECZNE I KOLOROWE WARSZTATY OBRAZKOWO - KORALIKOWE - dzieci będą dekorowały kartki ze świątecznymi wzorami za pomocą stosów wielobarwnych, drewnianych korali i barwnych  piór.
sobota/niedziela, godz. 11.00-17.00

BRACTWO KUPIECKIE – PARTER
Stoisko miłośników gier planszowych i towarzyskich połączone z animacjami dla dzieci i sprzedażą gier.
sobota/niedziela, godz. 11.00 - 17.00

SITODRUK WARSZTATY WIELKANOCNE - I PIĘTRO
Mieszkańcy będą mieli okazję poznać warsztat  drukarski oraz własnoręcznie wykonać świąteczne grafiki. W pracowni sitodruku odbędzie się także kiermasz rzeczy, które powstają podczas zajęć (koszulki, torby, etc.) www.pracowniasita.blogspot.com
warsztat: sobota/niedziela, godz. 12.00-15.00;

ANIMACJE „SZTUKI WIZUALNE ARTBEM” – SALA 215
Warsztaty plastyczne, wspólne tworzenie świątecznych ozdób i dekoracji.
sobota/niedziela, godz. 11.00-17.00

LAMALA – SALA 215
Sprzedaż książek i zabawek dla dzieci. W godzinach od 15-17 warsztaty artystyczno-plastyczne dla dzieci. Na naszym stoisku zrobicie misia i prawdziwy pióropusz indiański.
sobota/niedziela, godz. 11.00-17.00

CENTRUM TWÓRCZEGO ROZWOJU I ZABAWY – SALA 215

Atrakcje dla dzieci, m.in. malowanie buzi, wielkanocne kolorowanki, zabawy z chustą Klanza i zamykanie dzieci w bańkach mydlanych.
sobota, godz. 12.00-15.00

TOWARZYSTWO INICJATYW TWÓRCZYCH „ę”
Stoisko promujące działalność Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, które od pięciu lat realizuje ogólnopolski program dotacyjny „Seniorzy w akcji”, wspierający aktywność społeczną osób 60+. 
sobota/niedziela, godz. 12.00-15.00

KLUB MAM NA BEMOWIE - Galeria II piętro 
Stoisko promujące działania Klubu Mam, sprzedaż wypieków przygotowanych przez klubowe mamy, warsztaty dla dzieci. Zapraszamy na plastyczne zabawy - tworzenie ozdób wielkanocnych, lepienie z masy solnej oraz zajęcia umuzykalniające wg teorii Gordona.
sobota/niedziela, godz. 11.00-17.00
Serdeczne podziękowania dla firmy AlterBossar za użyczenie sprzętu na potrzeby zorganizowania Świątecznego Jarmarku Różności.Zapraszamy do galerii zdjęć z poprzednich edycji imprezy:
Drodzy Państwo,

z przykrością informujemy, że z powodu braku możliwości przyjazdu do Warszawy czterech laureatów, uroczystość wręczenia nagród została odwołana. Osoby, które potwierdziły swój udział w Finale Ogólnopolskim oraz wszystkich gości serdecznie przepraszamy.
Nagrody, medale i dyplomy zostaną przesłane Pocztą Polską na adres domowy.

W miejsce odwołanego Finału Ogólnopolskiego Konkursu FAI w Sali Koncertowej Bemowskiego Centrum Kultury odbędzie się o godzinie 12:00 pokaz taneczny w wykonaniu zespołu SPIN
Zapraszamy serdecznie!
16 marca (sobota), godz. 12:00

Ogólnopolski Finał Konkursu Młodych Artystów FAI

Głównym celem konkursu, mającego już ponad 25-letnią historię, jest edukacja plastyczna i zarazem promocja wielu dyscyplin sportu lotniczego oraz lotnictwa i astronautyki. Od 7 lat, z upoważnienia Aeroklubu Polskiego, organizatorem Finału Ogólnopolskiego jest Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Tegoroczny temat prac to: " Twoja ulubiona dyscyplina sportu lotniczego". Autorzy 9 najlepszych prac (po 3 w każdej grupie wiekowej), otrzymają dyplomy i medale Aeroklubu Polskiego oraz nagrody BCK. W programie uroczystości wręczania nagród organizatorzy zaplanowali między innymi: wystawę pokonkursową, mini koncert dla młodych artystów i wiele atrakcji dodatkowych.

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp wolny
16 marca (sobota), godz. 19:00

Koncert dyplomowy Martyny Ciok


Sekcja Piosenki Wydziału Wokalnego ZPSM im. F. Chopina w Warszawie (klasa prof. Krzysztofa Matuszaka).

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny


18 marca (poniedziałek), godz.18:00
Wernisaż wystawy prac Anny Jędrzejec "Las"

Mgr Anna Jędrzejec uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2010 roku na Wydziale Grafiki, ale aneks do dyplomu stworzyła w pracowni tkaniny artystycznej na Wydziale Malarstwa. Obecnie jest asystentką w Pracowni rysunku i koloru na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii na Kierunku Scenografia na rodzimej uczelni. Jej główny obszar działań twórczych obraca się wokół tkaniny artystycznej – w technice batiku tworzy już od ponad 12 lat, choć od niedawna również i tka. Zajmuje się także grafiką tradycyjną jak i wydawniczą oraz fotografią.

Miejsce: galeria przed salą 216; wstęp: wolny
Wystawa potrwa 18 marca (poniedziałek) - 14 kwietnia (niedziela)
22 marca (piątek), godz. 18:00

Wernisaż wystawy fotografii Anny Liminowicz "Reportaż o Mariuszu Wilczyńskim" – wystawa

Anna Liminowicz jest absolwentką Sopockiej Szkoły Fotografii oraz studentką fotografii prasowej, reklamowej i wydawniczej na Uniwersytecie Warszawskim. Jedno z prezentowanych na wystawie zdjęć wyróżnione zostało na konkursie Gdańsk Press Photo 2011, a cały reportaż został opublikowany w jego biografii pt. "Z Armatą na Wilka ". Mariusz Wilczyński to malarz, scenograf oraz twórca filmów animowanych. Filmy jego autorstwa doceniane są przez wielbicieli i znawców animacji na całym świecie. W roku 2007 prace Mariusza Wilczyńskiego zostały pokazane w The Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Jest on również autorem animacji, którego film wyświetlano w słynnej The National Gallery w Londynie.

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny

Wystawa potrwa 22 marca (piątek) – 22 kwietnia (poniedziałek)23 marca (sobota) od godz. 9.00 do godz. 19.00
24 marca (niedziela) od godz. 9.00 do godz. 16.00

Mistrzostwa Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych "AeroMusicals"

Oprócz dwóch konkurencji mistrzowskich, tzn. akrobacji precyzyjnej F3P i AeroMusicals, rozegrane zostaną również Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych RC w konkurencjach: modeli akrobacyjnych F3P-Klub i modeli wyścigowych klasy PYLON. AeroMusicals jest konkurencją modelarską podczas której piloci demonstrują swoje umiejętności latając Freestyle do rytmów wybranych przez siebie utworów muzycznych. Ciekawostką jest masa startowa modelu gotowego do lotu, która wynosi ok. 100g! Dwóch modelarzy – juniorów z Artbemu nominowano do składu reprezentacji Polski na 1. Mistrzostwa Świata Halowych Modeli Akrobacyjnych, które odbywały się w dniach 1-10 lutego br. w Coburgu (w Niemczech). Juniorów Piotra Kowalskiego oraz Igora Skawińskiego także zobaczymy na tegorocznych mistrzostwach Polski.
Miejsce: Hala Sportowa OsiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40; wstęp wolny

24 marca (niedziela), godz. 13:00
Teatralny Poranek Bajkowy: Przygody Li i La

Li i La znajdują się przez przypadek w tym samym czasie i tym samym miejscu, żeby grać ten sam spektakl. Zaczynają się kłócić, ale nagle orientują się, że publiczność na nie patrzy. Wtedy zaczyna im świtać pomysł, że może jednak mogą podzielić się miejscem... jest to początek prawdziwej przyjaźni. Nie wiemy skąd pochodzą, ani kim dokładnie są. Faktem jest, że są takie same. Dlaczego? Nawet one tego nie wiedzą. Od kiedy się poznały, Li i La trzymają się zawsze razem i wspólnie przemierzają świat. Spektakl składa się z czterech przygód: "Spotkanie", "Li i La nie mają pieniędzy", "La jest zakochana" i "Li jest chora". Czasem zabawne i groteskowe, czasem poetyckie i smutne, poprzez pantomimę i taniec opowiadają o marzeniach i po prostu o... życiu. Obsada: Li – Célia Chauvière, La – Agata Solska; długość spektaklu: 45 minut; Dedykowane dla wieku – od 4 roku życia.

Miejsce: Sala Koncertowa; bilety: 10 zł
24 marca (niedziela), godz.18.00

Wieczór Szabatowy "Jedna tradycja, jeden świat"

Kolejny Wieczór Szabatowy to tradycyjne spotkanie z kulturą żydowską z zachowaniem współczesnego tempa prezentacji. To właśnie w kulturze żydowskiej "twórca i artysta" stanowią pozornie dwa różne światy, które w rzeczywistości przenikają się wzajemnie. Można wręcz powiedzieć że są całością bez której niemożliwy jest rozwój współczesnej kultury i to bez względu na wyznanie czy światopogląd poszczególnych jej reprezentantów. Dlatego artyści biorący udział w Wieczorze Szabatowym dzięki swojemu zaangażowaniu w sztukę są czynnikami łączenia poszczególnych trendów artystycznych, które nie zawsze wynikają bezpośrednio z kultury "Idisz". Także współczesna globalizacja i unifikacja postaw osobowych w sztuce nawiązuje w swojej bezpośredniej formie do tradycji. Jednego czego jej brak to podstawowych założeń kulturowych bazujących na przenikaniu się kultur i szukaniu wspólnych elementów egzystencji we współczesnym świecie. Podczas całego wieczoru zobaczą Państwo także żydowskie umiłowanie do tradycji i jej wpływ na podstawę zrozumienia współczesnego Świata i to nie tylko dla żydów i katolików ale równie dla osób wyznania prawosławnego.

Miejsce: Sala Koncertowa; bilety cegiełki: 10 zł dostępne w kasie BCK (liczba miejsc ograniczona).