ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_gora
 
 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_bok
   
Bemowo Wspiera Talenty
Grupa Zgoda na festiwvalu Malta Festival
  Chcesz otrzymywac newsletter Bemowskiego Centrum Kultury Artbem poczta elektroniczną?
Wyślij nam swój e-mail na adres

marketing@artbem.pl

W każdej chwili możesz zrezygnować, przesyłając rezygnację na ten sam
adres

27 lutego (środa),
godz. 18.30

Filmowe Środy - tytuły z najlepszych światowych festiwali Pierwszy pokaz - "5 rozbitych kamer"
24 lutego (niedziela),
godz. 9:00-14:00

Młody Szybownik – Mistrzostwa
Warszawy Młodzików
w konkurencji modeli szybowców halowych F1N

24 lutego (niedziela),
godz.
12.30
Co to znaczy być wirtuozem? Fryderyk Chopin

24 lutego (niedziela),
godz.
12.30
Cała nuta czy pół? - zaprasza BEMolek i spółka

24 lutego (niedziela),
godz. 13:00

Teatralny Poranek Bajkowy:
Pipi wędrowniczka

24 lutego (niedziela),
godz. 16:00

Uwaga, zmiana godziny imprezy
Wieczór Szabatowy
"Purim, dzień jak karnawał"
23 lutego (sobota),
godz. 10:00-16:00

Konferencja
"Być artystą w sztuce życia"
z okazji Międzynarodowego
Dnia Walki z Depresją
16 lutego (sobota),
godz. 16:00

Spotkanie z pasją
"Młodzi artyści dla psiaka
i kociaka"
14 lutego (czwartek),
godz. 18:00

Wernisaż wystawy "Grafika"
– wystawa prac Aleksandry Owczarek

14 lutego (czwartek),
godz. 20:00

Bemowskie Spotkania Artystyczne w Krasnodworze
13 lutego (środa),
godz. 14:30

Ścieżki pamięci Odc. 6. Likwidacja przytułków nowomiejskich
10 lutego (niedziela),
godz. 13:00

Teatralny Poranek Bajkowy: Dziadek do orzechów
5 lutego (wtorek),
godz. 16:00

Trzy razy łóżko – komedia małżeńska
4 lutego (poniedziałek),
godz. 10:00

Wernisaż wystawy
"Wszyscy jesteśmy z jednej
gliny" – wystawa prac
Ryszarda Bremera
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
kalendarium imprez4 lutego (poniedziałek), godz. 10:00
Wernisaż wystawy "Wszyscy jesteśmy z jednej gliny"
– wystawa prac Ryszarda Bremera


Ryszard Bremer urodził się w 1981r. w Warszawie. Jest osobą słabowidzącą. Od 1994r. uczęszcza do Dziennego Ośrodka Wsparcia i Edukacji Specjalnej "Sokrates" Dla Dorosłych Osób Niewidomych i Słabowidzących ze Sprzężoną Niepełnosprawnością prowadzonego przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza". Podczas pobytu w ośrodku korzysta z rozmaitych form rehabilitacji i terapii m in. arteterapii w pracowni ceramicznej. Efektem tych zajęć są prezentowane na wystawie prace. Ryszard samodzielnie kształtuje formy swoich prac, dekoruje je w stanie surowym, następnie są one wypalane i szkliwione przez instruktorów. Niezwykła wyobraźnia Ryszarda pozwala mu nie tylko odwzorowywać, ale i twórczo przekształcać motywy czerpane z codziennego życia.

Miejsce: galeria na parterze; wstęp: wolny
Wystawa potrwa do 22 lutego (piątek)

5 lutego (wtorek), godz. 16:00
Trzy razy łóżko – komedia małżeńska

Miejsce: Sala Koncertowa; bilety: 10 zł
10 lutego (niedziela), godz. 13:00

Teatralny Poranek Bajkowy:
Dziadek do orzechów


Historia małej Klary, która boi się myszy. W prezencie dostaje dziadka do orzechów, który staje się jej obrońcą i narzeczonym.
/Wg E.T. A. Hoffmanna z muzyką P. Czajkowskiego/

Miejsce: Sala Koncertowa; bilety: 10 zł13 lutego (środa), godz. 14:30

Ścieżki pamięci
Odc. 6. Likwidacja przytułków nowomiejskich


Materiał filmowy opowiada o zlokalizowanych w granicach Nowego Miasta przytułkach dla osób starszych i niepełnosprawnych, a także o masakrze dokonanej w przytułkach przy ulicach Przyrynek , Zakroczymskiej i Franciszkańskiej podczas Powstania Warszawskiego. Hitlerowcy dokonali ataku na pensjonariuszy przytułków i w ciągu kilku ostatnich dni sierpnia wymordowali 500 bezbronnych osób cywilnych. Udowodnili w ten sposób, że nie szanowali prawa międzynarodowego, kierowali się tylko jedną zasadą – prawem silniejszego do zabicia słabszego.

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny

14 lutego (czwartek), godz. 18:00
Wernisaż wystawy "Grafika"
– wystawa prac Aleksandry Owczarek


Na wystawie prezentowany jest wybór grafik z ostatnich kilku lat. Prace opowiadają o człowieku, o emocjonalnym charakterze relacji międzyludzkich oraz powstającej w wyniku ich nawiązywania energii. Grafiki są odbitkami unikatowymi, powstałymi w wyniku wielokrotnego nabijania matryc opracowanych głównie w technikach trawionych. Miejsce: galeria przed salą 216; wstęp: wolny

Wystawa potrwa od 11 lutego (poniedziałek)
do 11 marca (poniedziałek)14 lutego (czwartek), godz. 20:00
Bemowskie spotkania Artystyczne w Krasnodworze
Grupa Artystyczna Bagatela 15 w programie
"Od miłości nikt sie nie wykręci"


"Bemowskie Spotkania Artystyczne w Krasnodworze" to nowy cykl i nowa jakość na mapie kulturalnej Bemowa. W jednym z najpiękniejszych zakątków naszej Dzielnicy, w Restauracji Krasnodwór na osiedlu Groty, już od lipca występować będą najwybitniejsi artyści estradowi i kabaretowi.

Co miesiąc mieszkańcy Bemowa oraz goście, z dala od zgiełku miasta, będą mieli okazję spotkać się ze sztuką najlepszych polskich twórców kabaretowych, aktorów i poetów piosenki. Wszystko w najlepszej jakości, w miłej rodzinnej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny (Restauracja Krasnodwór posiada specjalnie wydzieloną strefę dla dzieci).

Bilety na kolejne spotkania będzie można nabyć w kasie Bemowskiego Centrum Kultury (22.532.04.06) oraz w Restauracji Krasnodwór, przy ul. Kocjana 70 (22.666.94.84).

Miejsce: Restauracja Krasnodwór, ul. Kocjana 70; Bilety: 40zł
16 lutego (sobota), godz. 16:00
Spotkanie z pasją "Młodzi artyści dla psiaka i kociaka"


Serdecznie zapraszamy na kolejne Spotkanie z pasją, którego głównym celem jest rozpowszechnianie idei pomocy zwierzętom oraz wiedzy z zakresu fachowej opieki nad nimi. Tym razem na artbemowiej scenie wystąpią Grupa Improwizacyjna ParanØja - artyści zaprezentują sztukę z pogranicza teatru i kabaretu, Grass Dillers z energiczną mieszanką rocka i punka połączoną z rytmami reggae i ska oraz Polaris – zespół szlifujący solidny thrash i heavy metal. Szkoła tańców karaibskich zaprezentuje swoją ofertę oraz krótkie animacje taneczne. Poza częścią artystyczną przy Sali Koncertowej przygotowaliśmy dla Państwa dodatkowe atrakcje, w tym m.in.: spotkanie z autorką bloga Psie Wędrówki, która opowie o tym, gdzie na terenie Warszawy można miło spędzić czas z psem, Art 4 Animals zaprezentuje prace polskich artystów, którzy przekazali swoje dzieła na aukcje charytatywne. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Katarzyny Rozya, na których autorka przedstawia psy będące pod opieką Fundacji Zwierzęca Polana. Poza tym fundacje i organizacje promujące pomoc zwierzętom opowiedzą jak pomóc zwierzętom nie wychodząc z domu oraz o rozmaitych możliwościach wolontariatu, a Enactus UW o aktywności akademickiej i propagowaniu przedsiębiorczości wśród studentów. Szczegóły: www.artbem.pl

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: za dary dla zwierząt (obecnie Fundacja najbardziej potrzebuje: karmy dla dorosłych psów, smyczy i obroży, zabawek dla psów i kotów, kuwet oraz żwirków dla kotów, a także środków przeciwpchelnych)

DODATKOWE ATRAKCJE:

FUNDACJA ZWIERZĘCA POLANA oraz ORGANIZACJA STUDENCKA ENACTUS.

Na stoisku będzie można porozmawiać z członkami o działalności tych grup- Zwierzęca Polana  opowie jak pomagać zwierzętom nie wychodząc z domu oraz o rozmaitych możliwościach wolontariatu, a Enactus UW o aktywności akademickiej i propagowaniu przedsiębiorczości wśród studentów.

SZKOŁA TAŃCÓW KARAIBSKICH zaprezentuje krótkie animacje taneczne, ponadto na stoisku będzie można zapoznać się z ofertą zajęć tanecznych organizowanych przez Szkołę Tańćów Karaibskich.

PSIE WĘDRÓWKI spotkanie z autorką bloga Psie Wędrówki o tym, gdzie można miło spędzić czas z psem na terenie Warszawy oraz poza, a także dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat aktywności człowieka z psem i poznać bliżej magazyn FUTRO.

Art 4 Animals na stoisku zostanie zaprezentowana inicjatywa 3 kobiet, które pragną promować pomoc zwierzętom poprzez sztukę, przy stoisku będzie można obejrzeć prace polskich artystów, którzy przekazali swoje dzieła na charytatywne aukcje, m.in. obrazy, ceramika, rzeźby, biżuteria artystyczna.

WYSTAWA FOTOGRAFII Katarzyny Rozya

Fotografie autorstwa Pani Katarzyny przedstawiają psy, będące pod opieką Fundacji Zwierzęca Polana, część z tych psiaków znalazła już domy dzięki pięknym portretom rozpowszechnionym w internecie, część nadal czeka na swój wymarzony dom. Niesamowita głębią zdjęć oraz wyraźne kolory zachwycą oko każdego widza.

STOISKO Miauczyhau

Prezentacja artykułów oraz akcesoriów dla zwierząt


Partnerzy imprezy:
Patronat medialny:
23 lutego (sobota), godz. 10:00-16:00

Konferencja "Być artystą w sztuce życia"
z okazji Międzynarodowego Dnia Walki
z Depresją


W programie konferencji wykłady poświęcone znaczeniu nastawienia życiowego, odkrywania siebie w tańcu czy zaburzeń depresyjnych u młodzieży, prowadzone przez profesorów i praktyków pracujących z osobami dotkniętymi chorobą oraz z ich rodzinami.
Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką depresji oraz sposobami radzenia sobie z jej skutkami.
Organizatorem jest Stowarzyszenie Profilaktyki Depresji Iskra. Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.iskra.org.pl

Miejsce: Sala teatralna; wstęp: wolny
24 lutego (niedziela), godz. 9:00-14:00
Młody Szybownik – Mistrzostwa Warszawy Młodzików
w konkurencji modeli szybowców halowych F1N


Już 24 lutego br. odbędzie się kolejna edycja fajnej imprezy sportowo-rekreacyjnej, pn. "Młody Szybownik", dedykowanej dla najmłodszych modelarzy z terenu stolicy i podwarszawskich miejscowości. Impreza jest otwarta, co oznacza, że uczestnikami mogą być nie tylko modelarze z warszawskich klubów, ale także zawodnicy niezrzeszeni. To otwarte mistrzostwa dla młodzików z terenu działania Aeroklubu Warszawskiego, w klasie modeli szybowców halowych F1N. Zgodnie z regulaminem Aeroklubu Polskiego, mogą w nich uczestniczyć dziewczęta i chłopcy w wieku do lat 14 – przy czym bierze się pod uwagę tylko rok urodzenia. Każdy zawodnik może wykonać maksymalnie 9 lotów konkursowych. Przewidujemy, że w imprezie weźmie udział 100-130 najmłodszych szybowników. W celu popularyzacji tej konkurencji wśród najmłodszych, organizatorzy przeprowadzą oprócz klasyfikacji oficjalnej, klasyfikacje dodatkowe z podziałem na kategorie wiekowe - do lat 10 oraz 11-14 lat. Pozostali – wiek bez ograniczeń, będą mogli wystartować w konkursie otwartym (tylko 3 kolejki lotów). Warunkiem uczestnictwa (w tym także osób niezrzeszonych) jest zgłoszenie się do komisji sędziowskiej w dniu zawodów, w godz. 9.00-10.00. Najlepsza ekipa otrzyma Puchar Przechodni Dyrektora Ośrodka Kultury i Sportu - Zielonka, a dla zwycięzców indywidualnych przewidziano dyplomy i wiele ciekawych nagród. Zainteresowanych uczestników oraz widzów, serdecznie zapraszamy do Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji na Bemowie.
Kontakt:
Bogdan Wierzba
(22) 532-04-24, w godz. 9-17
bogdan.wierzba@artbem.pl

UWAGA:

  • prosimy, aby do sekretariatu zawodów zgłaszali się wyłącznie opiekunowie ekip wraz ze zgłoszeniem (w wersji papierowej i elektronicznej),
  • zawodnicy niezrzeszeni zgłaszają się osobiście,
  • przed wejściem na halę będzie obowiązywała zmiana obuwia na sportowe (dot. instruktorów i zawodników).

Fanów modelarstwa zapraszamy!!! Więcej informacji na temat modelarstwa, zawodów i konkursów można znaleźć na stronach: www.artbem.pl/aeromodelklub.

Miejsce: Hala OSiR, ul. Obrońców Tobruku 40; wstęp wolny24 lutego (niedziela), godz. 13:00
Teatralny Poranek Bajkowy: Pipi wędrowniczka

Bajka autorska na podstawie postaci Pippi Langstrump szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Sympatyczna rudowłosa Pipi, odkrywa nieznany dla niej świat w poszukiwaniu swojego taty Pirata. Humorystyczna bajka uczy dzieci zaradności, samodzielności oraz daje możliwość poznania elementów kultury różnych zakątków świata, w tym ubioru, obyczajów, muzyki itp.Miejsce: Sala Koncertowa; bilety: 10 zł


24 lutego (niedziela), godz. 16:00
Wieczór Szabatowy "Purim, dzień jak karnawał"

Purim to święto wpisane w tradycję żydowską. Jest to czas radości obchodzony przez Żydów, którego początek związany jest z Księgą Estery i cudem ocalenia Żydów. Jego podstawowym motywem wydaje się być ukrywanie przed ludzkim wzrokiem spraw, które mogą się spełnić tylko dzięki ukrytemu działaniu ludzi. Można powiedzieć, że święto Purim to swoistego rodzaju karnawał, a jego uczestnicy przebierają się w kostiumy i różnego rodzaju postaci oraz zakładają śmieszne kapelusze i maski, aby nie przypominać osób, które znamy. W czasie Purimu każdy jego uczestnik powinien być przebrany i powinien się bawić, bo zabawa i ucztowanie wpisane są w charakter święta, a pewne wzorce zachowań międzyludzkich, obowiązujące tego dnia, dodają temu świętu kolorytu i wyjątkowości. Dlatego zapraszamy Państwa na kolejny Wieczór Szabatowy pt. "Purim, dzień jak karnawał", który odbędzie się w dniu 24 lutego br. o godzinie 16:00 w Sali Koncertowej Bemowskiego Centrum Kultury. W imieniu organizatorów prosimy Państwa o zabranie ze sobą dobrego nastawienia do innych ludzi i chęci do zabaw, bo tego dnia gościem głównym Wieczoru Szabatowego będzie humor i liczne karnawałowe niespodzianki. Uwaga - zmiana godziny imprezy!

Podczas "Wieczoru Szabatowego" wystąpią:
Grupa Tańca Izraelskiego "Snunit",
zespół KlezmaFour,
aktorzy Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie,
Chór Szir Awiw,
Rabin Stas Wojciechowicz.

Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie BCK od dnia 18.02.2013r. Wejście na imprezę po okazaniu wejściówki (liczba miejsc ograniczona)