artbem_gora
 
 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_bok

   

   
Bemowo Wspiera Talenty
Grupa Zgoda na festiwvalu Malta Festival
 


29 stycznia, piątek,
godz. 19:00

PRACOWNIA PODRÓŻY: WYPRAWA ROWEROWA KAUKAZ 2015
28 stycznia, czwartek, godz. 19:00
SPOTKANIE BEMOWSKIEGO KLUBU KSIĄŻKI
27 stycznia, środa,
godz. 19:00

SPOTKANIE AUTORSKIE
Z MAGDALENĄ GRZEBAŁKOWSKĄ
24 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: PAN KALAFIOR NA BIEGUNIE
23 stycznia, sobota,
godz. 12:00-14:00

MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY WOKALNE Z ZESPOŁEM HAPPY PLAY DIXIELAND JAZZ

23 stycznia, sobota,
godz. 19:00

FOLKOWO BEMOWO: HAPPY PLAY DIXIELAND BAND

23 stycznia, sobota,
godz. 11:00 i 14:30

Balet "Dziadek do orzechów" dla dzieci od lat 3
21 stycznia, czwartek, godz. 19:00
DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY: POWIĘKSZENIE
20 stycznia, środa,
godz. 19:00

WYKŁADY HISTORYCZNE: BEMOWO NIEODKRYTE WYKŁAD PIERWSZY: ŻYCIE W PŁYCIE. BEMOWO LAT 70./80.
14 stycznia, czwartek, godz. 11:00
FILMOWY PORANEK DLA SENIORÓW: DISCO POLO

14 stycznia, czwartek, godz. 18:30
90. urodziny Janusza Praszczura Orlowskiego
10 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: POLARNA PRZYGODA
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
aktualności

25 maja, godz. 19.30
Spotkanie z podróżnikiem: Portrety Azji
w obiektywie Katarzyny Góraj.


Szczegóły kliknij


Zapraszamy na relację z podróży przez indonezyjski archipelag, birmańskie bezdroża, chińską prowincję, góry Tajwanu i ulice Hong Kongu. Prezentowane zdjęcia, to owoc półtorarocznego pobytu w Azji Południowo-Wschodniej, w rytmie jej codziennego życia: pracy w lokalnej firmie, celebrowania świąt, smakowania kuchni i spotkań z ludźmi. To obraz kontynentu w portretach jego mieszkańców, codziennych rytuałach i egzotyce dnia powszedniego.
Na pytanie "Skąd, w ogóle, pomysł na Azję?" odpowiadam "Skoro mówię po hiszpańsku, mając zaproszenie na staż do Ekwadoru i na Tajwan, wybrałam oczywiście... Tajwan". Tak, w dużym skrócie, rozpoczęła się moja przygoda z Dalekim Wschodem. To było nasze pierwsze spotkanie, zanurzenie się w kulturze, dziecięcy zachwyt nowością.Ponadto w programie wieczoru, m.in.: prelekcja Felicji Bilskiej "Rzemiosło z Tajlandii. Od jedwabiu po etniczny recykling", "Portrety Azji" wystawa fotografii Małgorzaty Pianowskiej i Emanueli Karpińskiej, „ Bliski Wschód” wystawa fotografii Mariusza Jachimczuka; stoiska promocyjne partnerów imprezy:  ETNIKANA – Etno Butik, Szkoła Języków Orientalnych Gakkō, Centrum Cywilizacji Azji Wschodniej - prezentacja kierunku studia azjatyckie - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, CTPoland – Biuro podróży Chiny i inne kraje Azji.
Szczegóły: www.artbem.pl,
www.facebook.com/events/302318466518664


„Bliski Wschód” – wystawa fotografii Mariusza Jachimczuka
Bliski Wschód to fascynujący region leżący na styku trzech kontynentów: Europy, Azji i Afryki, słynący z bogactwa kultury, burzliwej historii oraz niezwykłej gościnności mieszkańców. To w tym miejscu stykały się wielkie starożytne cywilizacje i krzyżowały szlaki handlowe. Bliski Wschód jest również kolebką trzech wielkich religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, których miejsca kultu usytuowane w sercu „Ziemi Świętej” – Jerozolimie, do dzisiaj stanowią cel licznych pielgrzymek. Prezentowane fotografie są owocem pięciu podróży, które pozwoliły autorowi na wnikliwą obserwację życia codziennego mieszkańców Syrii, Libanu, Jordanii oraz Izraela i Palestyny. Zdjęcia pozwalają odkryć wspaniałe i wielowiekowe dziedzictwo kulturowe regionu, w tym słynne zabytki architektury starożytnej: rzymską świątynię w Baalbek, ruiny starożytnej Petry oraz chrześcijańską dolinę Kadisha w Libanie. Fotografie przedstawiają także wspaniałe, tętniące życiem bliskowschodnie metropolie, w tym jedno z najstarszych miast świata – Damaszek, Bejrut - nazywany Paryżem Wschodu oraz serce Bliskiego Wschodu – Jerozolimę. 

Mariusz Jachimczuk
od kilku lat uwiecznia w swoich fotografiach kraje szeroko rozumianego Bliskiego Wschodu. Poza podróżami do Syrii, Jordanii, Izraela i Libanu odwiedził również Jemen i Oman oraz Armenię. Autor miał okazję zaprezentować rezultaty swoich bliskowschodnich wypraw podczas festiwalu Slajdów Podróżniczych Terra w 2009. www.fotopodróże.pl

"Portrety Azji" wystawa fotografii Małgorzaty Pianowskiej i Emanueli Karpińskiej.
Zapraszamy na małą wycieczkę kulturową po Azji, w której na każdym kroku możemy dostrzec niepowtarzalny i godny uchwycenia kadr. Mamy nadzieję zachęcić innych ludzi do podróżowania, otworzenia się na nowe doświadczenie oraz oderwania od kultury i cywilizacji europejskiej. Półroczna podróż zmieniła nas i nasze życia. Podczas tej swoistej wędrówki w czasie i przestrzeni, poznałyśmy granice naszej wytrzymałości, stałyśmy się silniejsze nabierając dystansu do spraw życia codziennego. Zrozumiałyśmy, że do szczęścia tak naprawdę niewiele potrzeba, czasem wystarczy jeden plecak, podstawowe przedmioty użytkowe, aby poczuć się spełnionym i wolnym (nie jak wiele osób uważa - klucz do własnego mieszkania, czy dobre spodnie). Nauczyłyśmy się doceniać małe przyjemności dnia powszedniego – nawet zwykłą kanapkę z serem – ten kto był w Azji zrozumie, co mam na myśli. Zaraziłyśmy się bezpowrotnie bakcylem podróżowania.

ETNIKANA
- prelekcja Felicji Bilskiej: "Rzemiosło z Tajlandii. Od jedwabiu po etniczny recykling"

Opowiemy m.in. o Jimie Thompsonie, który przywrócił należne miejsce tajskiego jedwabiu, o trudnej historii ludu Hmong, przekazywanej poprzez barwne patchworki i nosidłach dla dzieci, których dawny blask można podziwiać w barwnych torbach. Zaprezentujemy także stroje etniczne ludów Azji Południowo-Wschodniej.

Felicja Bilska - dziennikarka, autorka kilkunastu przewodników turystycznych po świecie, w tym po Indiach i Nepalu oraz właścicielka etno butiku Etnikana.pl.

- stoisko promocyjne sklepu Etnikana.pl
Sklep powstał z połączenia dwóch elementów: pasji i profesjonalizmu. Z fascynacji i otwartości na otaczające nas bogactwo świata uczyniliśmy profesję. Dzięki temu możemy śmiało powiedzieć, że praca jest jednocześnie naszą pasją. Od wielu lat podróżujemy po egzotycznych krajach poznając ich mieszkańców, kulturę, sztukę, architekturę i religie. Przemierzamy dalekie rubieże niespiesznie, pamiętając że nie liczy się ilość kilometrów, a jakość doświadczeń. W niektórych państwach, jak choćby w Indiach i Tajlandii, spędziliśmy kilka lat, mieszkając tam i pracując. Doświadczenie oraz wiedza, zwłaszcza z zakresu różnorodności kulturowej, zaowocowały chęcią podzielenia się tym wszystkim z Wami. Dlatego powołaliśmy do życia Etnikana.pl – przestrzeń, w której Orient spotyka się z Zachodem. Miejsce pozwalające zabrać Wam cząstkę Japonii, Tajlandii, Indonezji, Laosu albo Chin do domu.
Jesteśmy bezpośrednim importerem wszystkich wyrobów sprzedawanych na Etnikana.pl. Znamy specyfikę lokalnych rynków, utrzymujemy stały kontakt z rękodzielnikami. Każdy z nich jest mistrzem w swoim fachu, co widać po jakości rękodzieła. Towary wyszukujemy i wybieramy sami, by mieć pewność, że każda sztuka jest niepowtarzalna i warta Wam do zaoferowania.

Prezentacja kierunku studia azjatyckie - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie.
Takie państwa jak Chiny, Japonia czy kraje arabskie odgrywają obecnie bardzo dużą rolę gospodarczą i polityczną w świecie. W rezultacie szybko rozwija się współpraca Europy, w tym i Polski, z Azją, niezbędni są także specjaliści, którzy będą w stanie ją poprowadzić lub w niej uczestniczyć. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej - wychodzi na przeciw tym oczekiwaniom i prowadzi studia azjatyckie - jedyny taki kierunku studiów w Polsce i Europie.
Szkoła Języków Orientalnych Gakkō
Centrum Języków Orientalnych jest szkołą wyspecjalizowaną w nauczaniu języków orientalnych, co daje Państwu gwarancję profesjonalnego podejścia do przedmiotu. Celem organizowanych przez nas kursów jest osiągnięcie maksymalnej skuteczności nauki w miłej atmosferze. Realizujemy go poprzez dostosowanie się do potrzeb i wymagań Kursantów. Naszymi lektorami są absolwenci Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, mający za sobą udział w programach stypendialnych w Azji. Wieloletnie doświadczenie polskich lektorów, pozwala im wyjść na przeciw problemom językowym, z jakimi może spotkać się Kursant na początku nauki. Poznawanie języka orientalnego w języku ojczystym pozwala na wyeliminowanie wielu błędów, powstających w przypadku tłumaczenia jednego języka obcego przez drugi. Wybrane kursy dla osób początkujących oraz uczących się nieco dłużej prowadzą native speakers. W CJO Gakko odbywają się również cykliczne spotkania na temat wielu zagadnień związanych z kulturą krajów, których języków Kursanci uczą się na zajęciach.

Biuro Podróży CT Poland

Specjalizuje się w wyjazdach do Chin i Azji Południowo-Wschodniej. Działa od początku 2001 roku. Prezesem biura jest pani Cui Ran, Chinka, a wielu pracowników biura to absolwenci sinologii. Biuro organizuje wyjazdy turystyczne i biznesowe, grupowe i indywidualne, także wyjazdy na zamówienie z programem „szytym na miarę”. CT Poland posiada rekomendację Warszawskiej Izby Turystyki jako "profesjonalny, niezawodny i wysoce wyspecjalizowany organizator imprez turystycznych przede wszystkim do Chin." Szczyci się także wieloletnim doświadczeniem w organizacji imprez do Japonii, Indii, Nepalu, Sri Lanki, Birmy, Kambodży, Laosu, Tajlandii, Indonezji, Filipin, Korei…
Miejsce: Sala Koncertowa, bilety: wstęp wolny

Wydarzenie na facebooku:

www.facebook.com/events/302318466518664/

Małgorzata Sachryń o imprezie:Partnerzy imprezy:
podpowiedź do gry rowerowej Afryka z Bemowem się styka


Aplikacja SimpleViewer wymaga programu Adobe Flash. Pobierz program Adobe Flash. Program Flash jest zainstalowany. kliknij, aby wyświetlić galerię.


 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury