artbem_gora
 
 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_bok

   

   
Bemowo Wspiera Talenty
Grupa Zgoda na festiwvalu Malta Festival
 


29 stycznia, piątek,
godz. 19:00

PRACOWNIA PODRÓŻY: WYPRAWA ROWEROWA KAUKAZ 2015
28 stycznia, czwartek, godz. 19:00
SPOTKANIE BEMOWSKIEGO KLUBU KSIĄŻKI
27 stycznia, środa,
godz. 19:00

SPOTKANIE AUTORSKIE
Z MAGDALENĄ GRZEBAŁKOWSKĄ
24 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: PAN KALAFIOR NA BIEGUNIE
23 stycznia, sobota,
godz. 12:00-14:00

MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY WOKALNE Z ZESPOŁEM HAPPY PLAY DIXIELAND JAZZ

23 stycznia, sobota,
godz. 19:00

FOLKOWO BEMOWO: HAPPY PLAY DIXIELAND BAND

23 stycznia, sobota,
godz. 11:00 i 14:30

Balet "Dziadek do orzechów" dla dzieci od lat 3
21 stycznia, czwartek, godz. 19:00
DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY: POWIĘKSZENIE
20 stycznia, środa,
godz. 19:00

WYKŁADY HISTORYCZNE: BEMOWO NIEODKRYTE WYKŁAD PIERWSZY: ŻYCIE W PŁYCIE. BEMOWO LAT 70./80.
14 stycznia, czwartek, godz. 11:00
FILMOWY PORANEK DLA SENIORÓW: DISCO POLO

14 stycznia, czwartek, godz. 18:30
90. urodziny Janusza Praszczura Orlowskiego
10 stycznia, niedziela, godz. 11:00 i 13:00
TEATRALNY PORANEK BAJKOWY: POLARNA PRZYGODA
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
aktualności

24 stycznia (sobota), godz. 13:00
Folkowo Bemowo: warsztaty wokalne z Warsaw Afrobeat Orchestra

Zapraszamy do udziału w muzycznych warsztatach afrobeatowych w tanecznych rytmach, których finałem będzie występ na scenie z zespołem Warsaw Afrobeat Orchestra. Dwie doświadczone i sympatyczne wokalistki Ania i Madzia przygotują młodych uczestników do wspólnego śpiewania podczas z Warsaw Afrobeat Orchestra. Będzie śpiewająco, klaszcząco i zabawnie!!!

Dla opiekuna każdego dziecka, które weźmie udział w warsztatach, przekażemy zaproszenie na bezpłatny udział w koncercie Warsaw Afrobeat Orchestra 24 stycznia 2015r.

Magdalena Kuś - absolwentka wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje również z zespołami 4i, Shata QS i Stanem Borysem.

Anna Piotrowska
- wokalistka, tancerka i autorka tekstów. Przez wiele lat wokalistka zespołu Żywiołak. Koncertowała również z zespołami Village Kollektiv i Goście z Nizin.

WIEK UCZESTNIKÓW:
7-12 LAT
DATA: 17 i 24 stycznia 2015 (w dniu koncertu), godz. 13:00-15:00 
Udział w warsztatach jest bezpłatny * liczba miejsc ograniczona
MIEJSCE: Sala Koncertowa
Zapisy: natalia.fiedorczuk@artbem.pl


 

24 stycznia (sobota), godz. 17:30
Folkowo Bemowo: Co to jest afrobeat? – wprowadzenie do koncertu Warsaw Afrobeat Orchestra by Kapitan Sparky

Co to jest afrobeat? Gdzie się narodził, czym się charakteryzuje, kim jest Fela Kuti i dlaczego uważany jest za jednego z największych muzycznych rewolucjonistów?
Na te i inne pytania uzyskacie odpowiedzi podczas multimedialnego wprowadzenia do koncertu przygotowanego przez samego Kapitana Sparky.

Przed koncertem warto poznać kontekst tego wywodzącego się z Nigerii lat 60-tych stylu muzyki. Kapitan Sparky (Michał Karol Lipka) zainspirowany jazzem i muzyką etniczną na początku lat 90-tych założył formację Primitivo. Następnie powstaje Cpt. Sparky Publications, a Sparky rozpoczynab trwającą do dziś karierę winylowego DJ’a dziennikarza muzycznego. Uważany za eksperta z dziedziny funka, disco i soulu, prowadzi kluby, jest autorem kilku kompilacji płytowych dla EMI i Sony („Polish Funk”, „Why Not Samba”, „Off Season”). Od 2006 roku jest częścią kolektywu DJ’skiego Soul Service.

Miejsce: Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury, wstęp wolny                  

 

24 stycznia (sobota), godz. 19:00
Folkowo Bemowo: koncert Warsaw Afrobeat Orchestra

Warsaw Afrobeat Orchestra to zespół nietypowy nie tylko dlatego, że swój debiutancki album „Wëndelu” wydają w prestiżowej amerykańskiej wytwórni płytowej, a w BBC gra ich legenda DJ’ów, sam Gilles Peterson. Trudno jest znaleźć orkiestrę, która w tak wyjątkowy sposób łączy afrobeat, reggae, dub, funk, rock, jazz czy world music. Doświadczeni muzycy i trzy wokalistki to wielobarwny taneczny tygiel, który nie pozwala nikomu ustać w miejscu i już na starcie przykuwa uwagę świata.
Członkowie grupy występują z wieloma zespołami sceny folk / world / rock jak Village Kollektiv, Żywiołak, Elvis Deluxe czy ShataQS. Warsaw Afrobeat Orchestra (WAO) to jedyny w Polsce i być może jedyny w Europie Wschodniej afrobeatowy kolektyw. WAO są nie tylko przekaźnikiem nigeryjskiej tradycji Fela Kutiego i jego rodziny, proponują też nowatorską i oryginalną formułę tej muzyki, wprowadzając do niej elementy innych stylów.  Jak żaden inny afrobeatowy zespół na świecie wykorzystują siłę trzech żeńskich wokali.
Powstali w 2012 roku w Warszawie. W marcu 2013 w formie cyfrowej ukazał się pierwszy EP grupy, entuzjastycznie przyjęty przez fanów i media. Nagrania natychmiast przykuły uwagę kultowej amerykańskiej wytwórni Ubiquity Records, od ponad 20 lat wydającej wartościową muzykę od afrobeatu po hip-hop, jazz czy elektronikę. W listopadzie 2013 ich nakładem ukazał się czerwony singiel winylowy zespołu „Only Now”, zawierający dodatkowo remix dokonany przez związanego z wytwórnią producenta Bosq z Whiskey Barons.
Skład:
Iza Byra – wokal / Magdalena Kuś – wokal / Anna Piotrowska – wokal / Jan Jędrzejczyk – piano / Wojciech Trusewicz – gitara / Rafał Gańko – trąbka / Adam Kłosiński – puzon / Karol Gołowacz – saksofon / Jakub Bruszewski – bass / Igor Chołda – instrumenty perkusyjne / Dariusz "PepciaQ" Daniszewski – perkusja

Linki:
www.warsawafrobeatorchestra.com
www.facebook.com/warsawafrobeatorchestra
www.soundcloud.com/warsawafrobeatorchestra
www.warsawafrobeatorchestraubiq.bandcamp.com
www.youtube.com/user/WarsawAfrobeat

Miejsce: Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury, bilety: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)Partnerzy:
 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury