artbem_gora
 
 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
artbem_bok
   
Bemowo Wspiera Talenty
Grupa Zgoda na festiwvalu Malta Festival
  Chcesz otrzymywac newsletter Bemowskiego Centrum Kultury Artbem poczta elektroniczną?
Wyślij nam swój e-mail na adres

marketing@artbem.pl

W każdej chwili możesz zrezygnować, przesyłając rezygnację na ten sam
adres

10 października (czwartek),
godz. 9.30-16.00

Zdrowie psychiczne a starzenie się społeczeństwa II Warszawskie Forum Psychiatrii Środowiskowej
22 października (wtorek), godz. 20:00
Spektakl "Nieskończona historia" - Teatr 59 Minut
21 października (poniedziałek), godz. 20:00
Spektakl "Nieskończona historia" - Teatr 59 Minut
26 października (sobota), godz. 17:00
Bemowo Wspiera Talenty
"A w KOMEDZIE
po wakacjach ..."
25 października (piątek),
godz. 18.00

Odyseja Umysłu - spotkanie informacyjne oraz zapisy

25 października (piątek),
godz. 19.00

Bemowo Wspiera Talenty: Musical "Dusiciel z Jęczydołów" w wykonaniu Teatru Muzycznego "Nikt mnie nie chce"
12 października września 2013 r. (niedziela),
godz. 12.00 i 16.00

Festiwal Talentów Cyrku Korona
11 października (piątek), godz. 19:00
Koncert Fri Stejdż Bend & Starlamydear. Po koncertach zapraszamy do udziału w dyskusji "Scena niezależna – od czego jest zależna"

11 października (piątek), godz. 18:00
Festiwal Talentów Cyrku Korona
5 października (sobota), godz. 20:00
Koncert Flamenco "Cante Toque Baile"
27 października 2013 r. (niedziela)
Teatralny Poranek Bajkowy "Ukraińska Legenda - Opowieść Wernyhory"
19-20 października 2013 r. (sobota-niedziela)
PODRÓŻOWISKO
– festiwal podróżniczy
13 października 2013 r. (niedziela), godz. 13.00
Teatralny Poranek Bajkowy "Skrzacie opowieści"
6 października 2013 r. (niedziela)
"Latawce na Bemowie" - 17. Mistrzostwa Warszawy Młodzików w konkurencji latawców płaskich i skrzynkowych

6 października 2013 r. (niedziela), godz. 17.00
Spektakl "Pomnę, pomnę…" Tarnowica Polna - Bystrzyca Kłodzka

6 października września 2013 r. (niedziela),
godz. 12.00 i 16.00

Festiwal Talentów Cyrku Korona - Gala Finałowa
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury
aktualności19-20 października (sobota, niedziela)
godz. 12.00-21.00 

PODRÓŻOWISKO – festiwal podróżniczy

Festiwal jest kontynuacją i rozwinięciem cyklu imprez pod nazwą „Spotkania z pasją”, które od 2011 roku odbywają się w Bemowskim Centrum Kultury. Festiwal jest przede wszystkim ogólnodostępną przestrzenią do wymiany poglądów, doświadczeń i spotkań z podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich wyprawach do najdalszych zakątków świata.
W programie festiwalu m.in.: pokazy slajdów połączone z relacją z wypraw, atrakcje dla najmłodszych globtroterów, panele dyskusyjne, prezentacje kuchni świata, wystawy, warsztaty oraz wiele innych atrakcji podróżniczych.
Miejsce: Bemowskie Centrum KulturyBilety*: Pokazy główne w Sali Koncertowej 20 zł za dzień, karnet na dwa dni 30 zł
Koncert zespołu Wielbłądy 10 zł
Bilety do nabycia w kasie BCK we wtorki i czwartki, godz. 11.00-15.00 oraz w poniedziałki, środy i piątki, godz. 16.00-20.00. Tel. 022 532 04 06
*bilety na pokazy główne nie upoważniają do wstępu na koncert

Po zakończeniu pokazów w Artbem serdecznie zapraszamy do lokalu festiwalowego Ciekawa Cafe (ul. Powstańców Śląskich 80d).
Wszystkie osoby, które przyjdą do lokalu festiwalowego i okażą bilet wstępu na PODRÓŻOWISKO otrzymają 10% zniżki na całe menu! W Ciekawa Cafe odbędzie się dalszy ciąg atrakcji festiwalowych. Wkrótce więcej szczegółów!


Dodatkowo:
- sobota godzina 20.00
: wieczór z planszówkami „Podróże pionkiem po mapie” z Bractwem Kupieckim
- niedziela godzina 21.00: pokaz filmu: Marek Klonowski „Free Tibet Expedition”
Film o zmaganiach dwóch śmiałków z największym na świecie masywem górskim Mount Logan, leżącym na granicy Alaski i Terytorium Jukonu. 34 dni wędrówki przez wielkie lodowce, trawers Mount Logan, spływ lodowcową rzeką Chitna. Opowieść o walce z własnymi słabościami, a także współpracy niewielkiego, ale sprawnego zespołu ludzi.

 Ulotka do pobrania:  
 
19 października (sobota) 2013 , godz. 14.00-21.00
POKAZY GŁÓWNE W SALI KONCERTOWEJ
Bilety: 20 zł za dzień, karnet na dwa dni: 30 zł (Bilety do nabycia w kasie BCK, 22 532 04 06)godz. 14.00
ADRIAN KRAJEWSKI
"OD KAIRU DO KAPSZTADU, CZYLI W GÓRĘ I W DÓŁ WSCHODNIM WYBRZEŻEM AFRYKI"


Nazywana oddzielnym kosmosem, kolebką cywilizacji czy trzecim światem, Afryka karze każdego, kto odwiedzą ją ze zbyt wielkim bagażem stereotypów. Dlatego wraz z przyjacielem wybraliśmy się w podróż życia z otwartymi głowami i bez zbędnych oczekiwań. 2 miesiące w podróży, 9 krajów, 15 tysięcy kilometrów przy akompaniamencie ryków i pohukiwań pierwszego piłkarskiego mundialu na afrykańskiej ziemi w połowie 2010 roku. Pociągiem, zatłoczonymi busami z kurami, wypasionym BMW z handlarzem złota, czy transportem kóz. Na wielbłądzie i starej dobrej pace, przez pustynię i pod górę na oblodzony szczyt Kilimandżaro o 6.00 rano - wszystko ku pamięci wspólnego przyjaciela w rocznicę jego przedwczesnego odejścia.

Kilka słów o sobie…
Adrian Krajewski to z wykształcenia anglista i socjolog, a z zawodu korespondent ekonomiczny Agencji Reutera, właśnie wchodzący w wiek chrystusowy. Po godzinach uprawia teatr, w weekendy harata w gałę dla lokalnie legendarnych Gramy Czasami (gramyczasami.pl), łapczywie też poznaje i podróżuje. Z przyjacielem i kompanem Piotrem Markiem odebrali w 2011 roku pierwszą w historii polskiej edycji National Geographic Traveler nagrodę Traveler w kategorii „Blog Roku" za prowadzone w najdziwniejszych kafejkach internetowych świata cyfrowe zapiski z podróży afrykańskiej na odkairudokapsztadu.pl. Już samodzielnie i dla własnej satysfakcji prowadzi, jak sam mówi, soczyście grafomański blog krajeskigdziestam.blogspot.com.

godz. 15.00
PIOTR TRYBALSKI - AKADEMIA PODRÓŻOWANIA „TRZY ŻYWIOŁY”
.
Warsztaty: "FOTOGRAFOWANIE W PODRÓŻY - JAK PRZYWIEŹĆ Z WYJAZDU ŚWIETNE ZDJĘCIA?"


Blok warsztatowy poruszający tematykę związana z przygotowaniem technicznym i merytorycznym do wyjazdu fotograficznego. Jak i gdzie znaleźć ciekawy temat? Czy szata zdobi fotografa? Jaki sprzęt fotograficzny wybrać? Gdzie i kiedy fotografować? Jak transportować sprzęt? Jak go zabezpieczyć przed żywiołem i złodziejami? Czy wycieczka z biura podróży to dobry pomysł na wyjazd fotograficzny? Czyli wszystko co trzeba wiedzieć aby wyjazd fotograficzny był udany. Do tego sporo rad  dotyczących fotografowania w różnych warunkach, strefach geograficznych
i kulturach. Jak fotografować ludzi? Fotografowanie w różnych krajach i kulturach. Jak oswoić ulicę i zacząć na niej fotografować?  

Kilka słów o sobie…
Piotr Trybalski -
fotograf, dziennikarz i podróżnik. Podróżując z aparatem fotograficznym odwiedziłem: Indie, Nepal, Pakistan, Iran, Islandię, Madagaskar, Australię, Gwatemalę, Honduras, Mali, Senegal, USA, Karaiby, Kubę, Wenezuelę, Maroko, Jordanię, Egipt, Izrael, większość krajów Europy... Moje zdjęcia i artykuły są publikowane w większości polskich magazynów turystyczno - podróżniczych, lifestyle (m.in. Podróże, Witaj w podróży, National Geographic, Polityka, Przekrój, Focus Historia, Poznaj Świat, VIVA i inne). Autor książek „Podróże z Adrenaliną”, „Fotograf w podróży”. Prowadzi bloga dla fotografujących podróżników www.fotografwpodrozy.pl i magazyn podróżników TamTam. Strona prywatna:
www.Trybalski.com

godz. 16.00
FELICJA BILSKA “Etnikana”
„SMOKI, WAŻKI I RAJSKIE PTAKI – ZNAKI I SYMBOLE W KULTURACH ŚWIATA"


Zapraszam do legendarnego ogrodu smoków, żyjących w zgodzie z rajskimi ptakami, karmiącymi się owocami z drzewa życia. Do świata, w którym motyl stanie się protoplastą rasy ludzkiej, a spirala swoistym carpe diem. Ryba odsłoni tajniki podświadomości, a nad wszystkim pieczę sprawował będzie wąż lub nieustraszony tygrys, wędrujący z człowiekiem w energetyzującej czerwieni. Ot, zapraszam do świata znaku i symbolu szczęścia, siły i pomyślności.


Od zarania dziejów Ziemia i to, co widoczne gołym okiem, a wysoko na firmamencie posadowione, wzbudzały w człowieku cały wachlarz rozmaitych emocji. Aby zrozumieć lepiej otaczający świat, jego koloryt, potęgę, oswoić oddychające często aurą magii niepojęte zjawiska, jęto opisywać rzeczywistość znakiem oraz symbolem. Znaczenie owych jest tożsame dla większości (jak nie dla wszystkich) znanych nam kultur, czego dowodem choćby woda i ogień, ptaki oraz ryby, albo drzewa i kwiaty, a nawet same kolory, cyfry z liczbami, planety z górami etc. Mija czas, świat coraz bardziej podlega racjonalizacji, lecz ta „magiczna” alternatywa ma się wciąż całkiem dobrze. A zwłaszcza ta jej część, która odpowiada za zapewnianie szczęścia i zdrowia, kreatywności i dobrobytu, bezpieczeństwa i świętego spokoju... 

Kilka słów o sobie…
Fela Bilska
- właścicielka warszawskiego butiku Etnikana (www.etnikana.pl), kolekcjonerka dobrych wrażeń, miłośniczka fuzji w modzie, sztuki plemiennej Złotego Trójkąta i ręcznie wykonanych tkanin. Autorka licznych przewodników po świecie, m.in. po Indiach i Nepalu, Holandii i Czechach, pilotka wycieczek. Mieszkała i pracowała w Azji.

17.00 – 17.30
PRZERWA


godz. 17.30
BARTOSZ PIZIAK - ŁOWCY LOTÓW I AKADEMIA PODRÓŻOWANIA "TRZY ŻYWIOŁY"
Warsztaty:
"SZTUKA TANIEGO LATANIA" cz.1. (tanie linie na świecie)


Chcesz dowiedzieć się gdzie szukać promocji lotniczych, jakimi liniami najtaniej dostać się na Fidżi lub dlaczego warto mieć właściwą kartę kredytową ? :) Zapraszamy na warsztaty taniego latania po całym świecie! Tajniki taniego latania zaczniemy poznawać od tzw. przewoźników „low-costowych", których lista nie kończy się na liniach Ryanair i Wizzair ale jest zdecydowanie dłuższa i to praktycznie na wszystkich kontynentach. No, może poza Antarktydą ;) Podczas naszego spotkania dowiesz się także jakie są najpopularniejsze kierunki tanich połączeń lotniczych, co robić, aby nie przepłacać za rezerwacje, gdzie najlepiej jej dokonywać i w jaki sposób płacić, aby nie przepłacić! Dowiesz się także czy możliwa jest podróż dookoła świata przy pomocy połączeń wyłącznie tanich przewoźników!

Kilka słów o sobie…
Bartosz Piziak
–  geograf pochodzący z Rzeszowa, nieodłącznie związany z Krakowem. Podróżujący i równie chętnie fotografujący odwiedzane miejsca. Członek Polskiego Klubu Przygody. Od zawsze ciekawy świata, który uwielbia odkrywać wszelkimi dostępnymi sposobami.
W podróżowaniu ceni najbardziej poznawanie nowych ludzi, kultur oraz alternatywne formy przemieszczania się - uwielbia jeździć autostopem (choć niestety coraz rzadziej). Współtwórca Akademickiego Klubu Turystycznego Rozdroże przy UJ, a także pomysłodawca i organizator wielu imprez podróżniczych (m.in. Kalejdoskop Podróżniczy, Festiwal FMP, Travenalia). Współtwórca portalu ImprezyPodroznicze.pl oraz projektu LowcyLotow.pl. Zjeździł prawie całą Europę, kawał obu Ameryk, trochę Azji i odrobinę Afryki. Zawodowo wykładowca, marketingowiec oraz pilot wycieczek. Szczególną sympatią darzy Bliski Wschód, Portugalię, Słowenię i Beskid Niski. Więcej na www.BartekPiziak.com


godz. 18.30

MARIUSZ JACHIMCZUK
„NA SZLAKU KAMIENNYCH WIEŻ – GRUZJA”


Opowieść o trzech podróżach do fascynującej Gruzji - kraju niezwykle serdecznych i otwartych ludzi. W czasie naszych podróży odwiedzimy nie tylko słynącą z win Kahetię, ale również trudno dostępne rejony górskie - Swanetię i Tuszetię - oddzielone od reszty kraju wysokimi, trudno dostępnymi przełęczami. Udamy się na wielodniowe trekkingi, odwiedzając zamieszkujących je ludzi i podziwiając kaukaską przyrodę. Swanetia i Tuszetia, to krainy średniowiecznych kamiennych wież. Tutaj znajdują się najwyższe i najpiękniejsze szczyty, między innymi piękna i trudna Ushba zwana „Materhornem Kaukazu”. Niezwykłe wrażenie sprawia również wioska Ushguli, położona na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Odwiedzimy również tajemnicze, kamienne Shatili, zachowane praktycznie bez zmian od ponad 1000 lat. Na naszej trasie nie pominiemy też pięknych średniowiecznych monastyrów i stolicy Gruzji - Tbilisi. Współczesna Gruzja to również imponujące inwestycje oraz nowoczesna architektura. Podczas wszystkich podróży doświadczyliśmy legendarnej gościnności, jedząc m.in. wspaniałe chinkali i popijając wyśmienite wino.

Kilka słów o sobie…
Mariusz Jachimczuk
-  wykształcenia informatyk, pracuje jako wydawca. Od 2000 roku podróżuje, często odwiedza miejsca dalekie od masowej turystyki. Zdjęcia prezentuje na pokazach slajdów i tematycznych wystawach. Więcej informacji: www.fotopodroze.pl


godz. 19.30

KATARZYNA I ANDRZEJ MAZURKIEWICZOWIE “TERRA INCOGNITA”
„ZANSKAR - SZLAKIEM HIMALAJSKICH KARAWAN”


Stare karawanowe szlaki prowadzą do leżącego w Himalajach dawnego królestwa Zanskar. Pustynne kolorowe góry, malownicze wioski, świat kultury tybetańskiej, a nade wszystko serdeczni ludzie sprawiają, że chętnie tam wracamy. W 2006 r. po raz pierwszy wybraliśmy się do Zanskaru zimą. Przełęcze na letnich szlakach są wtedy zasypane śniegiem. Jedyna możliwość dotarcia do wiosek w głębi gór to wędrówka po zamarzniętej rzece Zanskar. ‘Chadar’ - bo tak miejscowi nazywają ten lodowy szlak - dostarczył nam wielu wrażeń. Rzeka na niektórych odcinkach była zamarznięta na całej szerokości, czasem szliśmy po wąskim pasku lodu nad brzegiem rwącej rzeki, innym razem lód był zbyt słaby i trzeba było przechodzić po skalnych trawersach. Pięknie wyglądały krawędzie lodu, gdy ściekająca po nim woda zamarzała, tworząc lodowe frędzelki. Kilka dni spędziliśmy w odciętych od świata wioskach, odwiedzając buddyjskie klasztory i przyglądając się niełatwemu życiu mieszkańców. Mimo wszechobecnego mrozu bardzo ciepło wspominamy spotkania z ludźmi i parujące czarki z tybetańską herbatą.

Kilka słów o sobie...
Pasja podróżowania stała się naszym sposobem na życie. W 1988 r. z tatrzańskich szlaków po raz pierwszy wyruszyliśmy w Himalaje indyjskie i nepalskie. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Pakistan, Tybet, Gruzję a także Wenezuelę, Tanzanię i Turcję.  Po kilku długich podróżach na Syberię (Jakucja) szczególnie chętnie wracamy w indyjskie Himalaje. Fascynuje nas różnorodność etniczna i gościnność mieszkających tam ludzi. Od 1994 r. w ramach prowadzonej przez nas agencji podróżniczej Terra Incognita zorganizowaliśmy ponad 100 autorskich wypraw trekkingowych w Himalaje dla niewielkich grup (Indie, Nepal, Tybet, Pakistan), z których ponad 70 poprowadziliśmy osobiście jako przewodnicy trekkingowi. Opracowaliśmy przewodnik trekkingowy „Himalaje indyjskie” (wyd. po polsku i po angielsku) oraz album „Himalaje - szlakiem karawan i pielgrzymów”, publikowaliśmy artykuły o podróżach w polskiej prasie. Jesteśmy autorami wystaw fotograficznych „Indyjski Tybet - czas zaklęty w przestrzeni” (Muzeum Ziemi PAN w Warszawie) oraz „Mieszkańcy himalajskich dolin" (Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie - 2003 r., Muzeum Podróżników im. Tony Halika w Toruniu - 2004 r., Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze - 2004 r., Rybnickie Centrum Kultury w Rybniku - 2008 r.). Trudno policzyć ile zaprezentowaliśmy pokazów slajdów w wielu miejscach Polski. Zajmujemy się tym zawodowo od 24 lat (choć początki były trudne). Organizujemy festiwal slajdów podróżniczych TERRA - w tym roku w grudniu odbędzie się 13. edycja.

Więcej informacji: www.terra.waw.pl, www.festiwalterra.pl
20 października (niedziela) 2013, godz. 13.00-21.00
POKAZY GŁÓWNE W SALI KONCERTOWEJ

Bilety: 20 zł za dzień, karnet na dwa dni: 30 zł (Bilety do nabycia w kasie BCK: 022 532 04 06)godz. 13.00            
ANNA I KRZYSZTOF KOBUSOWIE “MAŁY PODRÓŻNIK”
„PODRÓŻUJ Z DZIECKIEM”

W życiu każdego podróżnika jest kilka kluczowych momentów, kiedy dalsze wyruszanie na wyprawę staje pod znakiem zapytania. Są to: pierwsza praca, pierwszy stały związek i pierwsze dziecko. Okazuje się jednak, że niemowlę to idealny partner na wspólne wyjazdy, a fakt zostania rodzicami nie przekreśla podróżniczych planów (choć wiele trzeba zrewidować!). Po ośmiu latach wspólnego podróżowania z dwójką dzieci wiemy jedno: z pewnością warto wyruszyć rodziną na szlak, bo tego co wspólnie przeżyjemy, nie zastąpi nam żadna telewizja czy komputer. Podczas pokazu opowiemy o przygodach w podróżach z dziećmi, zmianie perspektywy widzenia świata oraz podpowiemy jak się do takiego wyjazdu przygotować.

Kilka słów o sobie…

Anna i Krzysztof Kobusowie – fotografowie, dziennikarze i podróżnicy, Autorzy licznych książek w tym serii „Mali podróżnicy w wielkim świecie” oraz „Podróże z dziećmi - poradnik praktyczny” (wyd. National Geographic) gdzie pokazują świat przez pryzmat wyjazdów z dziećmi oraz dzielą się swymi doświadczeniami. Ich zdjęcia zobaczyć można na stronie www.travelphoto.pl. Swoim doświadczeniem z rodzinnych podróży dalekich i bliskich dzielą się poprzez portal Małego Podróżnika www.malypodroznik.pl

godz. 14.00            
TOMASZ ZAKRZEWSKI I ŁUKASZ CZESZUMSKI
KLUB PRZYGODY DARIEN PRZEDSTAWIA "NIEZNANE ZAKĄTKI AMERYKI ŁACIŃSKIEJ”


KLUB PRZYGODY DARIEN – „NIEZNANE ZAKĄTKI AMERYKI ŁACIŃSKIEJ”
Świat staje się coraz mniejszy, zdawałoby się, że nie ma już w nim miejsca dla nowych odkryć i miejsc godnych eksploracji. Wciąż jednak istnieją zakątki i enklawy, które żyją swoim odwiecznym rytmem.
Zielone piekło dżungli podczas marszu przez okryty złą sławą przesmyk Darien w Panamie. Poznawanie faveli Rio de Janeiro - alternatywnego świata w środku wielkiego miasta. Wizyta u Indian Qeros w peruwiańskich Andach, tradycyjnego ludu żyjącego wśród ośnieżonych szczytów, uważającego się za potomków Inków czystej krwi. Miasta zaginione - historia o tym, jak udało nam się dokonać odkrycia nieznanych archeologom ruin w północnym Peru. 

Kilka słów o sobie…
Tomasz Zakrzewski i Łukasz Czeszumski – ciągle głodni świata poszukiwacze przygód, którzy swoją podróżniczą pasję przedkładają nad wszystko. Więcej informacji: www.darien.pl/klub/?p=75

godz. 15.00            
BARTOSZ PIZIAK
- ŁOWCY LOTÓW I AKADEMIA PODRÓŻOWANIA "TRZY ŻYWIOŁY"
Warsztaty: "SZTUKA TANIEGO LATANIA" cz.2. (linie regularne + czartery)


Chciałbyś polecieć tanio na koniec świata, ale myślisz, że to niemożliwe?! To co – 1200 PLN z Europy do Brazylii albo za 2000 PLN do Australii… ? Pokażemy Ci jak to zrobić i podamy przepis na wiele niezapomnianych, podniebnych podróży! Podczas drugiej części naszych festiwalowych warsztatów udowodnimy Ci, że tanie latanie możliwe jest także na trasach transkontynentalnych, często najbardziej luksusowymi liniami lotniczymi na świecie! Dowiecie się także, w których portalach internetowych warto szukać informacji o promocjach, a w których dokonywać rezerwacji biletów i jak uniknąć dodatkowych opłat. Pokażemy Wam także jak można spakować się na 2-3 tygodniową wyprawę w bagaż podręczny...

Kilka słów o sobie…
Bartosz Piziak
–  geograf pochodzący z Rzeszowa, nieodłącznie związany z Krakowem. Podróżujący i równie chętnie fotografujący odwiedzane miejsca. Członek Polskiego Klubu Przygody. Od zawsze ciekawy świata, który uwielbia odkrywać wszelkimi dostępnymi sposobami. W podróżowaniu ceni najbardziej poznawanie nowych ludzi, kultur oraz alternatywne formy przemieszczania się - uwielbia jeździć autostopem (choć niestety coraz rzadziej). Współtwórca Akademickiego Klubu Turystycznego Rozdroże przy UJ, a także pomysłodawca i organizator wielu imprez podróżniczych (m.in. Kalejdoskop Podróżniczy, Festiwal FMP, Travenalia). Współtwórca portalu ImprezyPodroznicze.pl oraz projektu LowcyLotow.pl. Zjeździł prawie całą Europę, kawał obu Ameryk, trochę Azji i odrobinę Afryki. Zawodowo wykładowca, marketingowiec oraz pilot wycieczek. Szczególną sympatią darzy Bliski Wschód, Portugalię, Słowenię i Beskid Niski. Więcej na www.BartekPiziak.com
Więcej o projekcie: http://lowcylotow.pl; https://www.facebook.com/LowcyLotow


16.00 - 16.30         
PRZERWA


godz. 16.30

AGATA WÓJT
"WYPRAWA DO ŹRÓDŁA GANGESU, CZYLI TAM GDZIE GANGA
SPADŁA ŚIWIE NA GŁOWĘ"


Opowieść o bogini siedzącej na krokodylu i niebieskim bogu z księżycem na głowie. A tak na serio – o wyprawie w Himalaje z okazji corocznego otwarcia jednego z najważniejszych miejsc hinduizmu – świątyni Gangotri – siedziby bogini Gangi u źródła Gangesu. Zanim tam dotrzemy odwiedzimy mistyczne Varanasi, buddyjskie Sarnath oraz urokliwy Ryszikeś. Pokaz zdjęć Agaty Wójt to opowieść o magicznych miejscach, w których dostrzegamy, że Indie to więcej niż Bollywood i chilli. Miejscach, w których życie i śmierć nabierają innych znaczeń, a street art jest czymś więcej niż ozdobą. Zagmatwane? Welcome to India my friend. Namaste!

P.S. Podróż po Indiach najlepiej zacząć od rozszyfrowania słowa „shanti” w sanskrycie oznaczającego spokój i harmonię. Shanti jest swoistym biletem wstępu na indyjską wyprawę. Zatem, shanti shanti. Wyruszajmy.

Kilka słów o sobie…
Agata Wójt - indolog, dziennikarka, pilot wycieczek, artystka mehendi
Indie smakuję i obserwuję. Ten niezwykły kraj działa na wszystkie zmysły jednocześnie. Jest intensywny w barwach, dźwiękach i smakach. Postanowiłam pokazać to innym, organizując wycieczki do Indii, miejsc tych mniej znanych. Nie wszystko podam gotowe na talerzu. W Indiach podróż trwa dłużej, jedzenie smakuje ostrzej i wszystko wygląda dziwniej. I na tym polega ich urok. Jako, że Gangesu nie dałam rady przenieść do Polski, to przywiozłam do Warszawy hennę i zdobię nią chętne dłonie. Sztukę mehendi (malowania henną), podpatrzyłam mieszkając w Bombaju - nie byle jakim raju.

godz. 17.30            
MIKOŁAJ GOSPODAREK
"GÓRSKIE PRZESTRZENIE"


To  pasjonująca podróż przez najróżniejsze masywy polskich i europejskich gór. Autor pokazu zaprezentuje różne oblicza gór - od łagodnych połonin bieszczadzkich, po skaliste przepaście Mount Blanc.

Kilka słów o sobie…
Moja przygoda z fotografią krajobrazu rozpoczęła się wiele lat temu podczas górskich wspinaczek i pieszych wędrówek po Polsce. Postanowiłem piękno otaczającego mnie świata pokazywać na fotografiach, co po kilku latach przerodziło się w mój zawód i sposób na życie. Obecnie pracuję dla międzynarodowego wydawnictwa – Edycja Świętego Pawła, dla którego wykonuję najróżniejsze zadania związane z fotografią – najbardziej jednak kocham fotografować krajobrazy, dlatego większość czasu spędzam w terenie, gdzie obcując z przyrodą już od 2006 roku uparcie uwieczniam na fotografiach ulotne chwile i pejzaże, które później oglądać można w kalendarzach w całej Polsce. Odbyłem wiele zagranicznych podróży wykonując materiały w najróżniejszych warunkach – na alpejskich szczytach i dzikich wybrzeżach wysp Morza Śródziemnego. Każda wyprawa fotograficzna to wspaniała przygoda i pełna niesamowitych przeżyć walka – walka o obraz, o ciche malowanie światłem świata, który tak naprawdę nie istnieje, bo już po chwili jest jedynie wspomnieniem, ale dzięki fotografii mogę tymi subtelnościami dzielić się z publicznością na całym świecie.
Od lat zdobywam również doświadczenie w pracy fotoedytora pełniąc jego obowiązki w wydawnictwie. Moje fotografie były publikowane m.in. we Francji, Włoszech, Niemczech, Argentynie, Łotwie, Ukrainie, Katalonii.


Współpracuję od 2011 roku z miesięcznikiem Poznaj Świat, w którym publikuję artykuły związane z mało znanymi atrakcjami turystycznymi w Polsce. Co jakiś czas ukazują się również na łamach miesięcznika moje fotoreportaże z ciekawych miejsc. Na co dzień można spotkać mnie wszędzie tam, gdzie Polska ukrywa jeszcze swój niepowtarzalny klimat i urok. Podróżuję, wędruję, wspinam się po górach. Przemierzyłem już całą Polskę w poszukiwaniu najciekawszych miejsc, które sukcesywnie staram się fotografować i zachwycać nimi cały świat…
Swoje umiejętności doskonalę w Łodzi, studiując na kierunku fotograficznym. Prowadzę kursy fotografii, pokazy zdjęć i prelekcje związane z szeroko pojętym światem fotografii. Od 2010 roku jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Więcej informacji: www.gospodarek.pl, www.facebook.com/gospodarek.foto


godz. 18.30            
PIOTR TRYBALSKI - AKADEMIA PODRÓŻOWANIA „TRZY ŻYWIOŁY”
Warsztaty: “JAK FOTOGRAFOWAĆ, CZYLI ŁATWO JEST SPOTYKAĆ LUDZI”


To fotograficzna opowieść o ludziach spotykanych na podróżniczym szlaku. Spotkamy Harnasia z Jordanowa, który z zakonu trafił za kraty by zostać strongmanem i pomagać ubogim. Spotkamy Pablo Forcade, muzyka z kubańskiego Trinidadu i majańskich Indian, którzy wciąż oddają cześć swoim bogom. Poznamy Marię Stecę, pilnującą wesołego cmentarza w Rumunii i piękne kobiety z plemienia Fulani w Mali. Trafimy na niesamowity festiwal w serbskiej Gucy i festiwal Petera Gabriela WOMAD w Anglii. A wszystko z praktycznymi radami - jak podejść do tematu, by zdjęcia ludzi, portrety budziły ogromne emocje.

Kilka słów o sobie…
Piotr Trybalski -
fotograf, dziennikarz i podróżnik. Podróżując z aparatem fotograficznym odwiedziłem: Indie, Nepal, Pakistan, Iran, Islandię, Madagaskar, Australię, Gwatemalę, Honduras, Mali, Senegal, USA, Karaiby, Kubę, Wenezuelę, Maroko, Jordanię, Egipt, Izrael, większość krajów Europy... Moje zdjęcia i artykuły są publikowane w większości polskich magazynów turystyczno - podróżniczych, lifestyle (m.in. Podróże, Witaj w podróży, National Geographic, Polityka, Przekrój, Focus Historia, Poznaj Świat, VIVA i inne). Autor książek „Podróże z Adrenaliną”, „Fotograf w podróży”. Prowadzi bloga dla fotografujących podróżników www.fotografwpodrozy.pl i magazyn podróżników TamTam. Strona prywatna: www.Trybalski.com
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
Bazar podróżniczy, atrakcje dla małych globtroterów, konkursy z nagrodami, gry, stoiska promocyjne, atrakcje przygotowane przez partnerów imprezy oraz wiele innych.


SOBOTA 12.00-18.00
I piętro/ wstęp wolny  
   

godz. 12.00/sala koncertowa
pokaz filmu: Marek Klonowski - "Sam nie wiem gdzie"

Motocyklami w poszukiwaniu przygód w kierunku gór Tien-Shan. Marek Klonowski z ekipą znaleźli ich co niemiara, zwłaszcza, że mechaniczne "bestie" psuły się, a góry Tien-Shan były daleko na kirgizko-kazachsko-chińskim pograniczu. Drogi nie zawsze istniały, policjanci nie zawsze byli trzeźwi, benzyny nie zawsze starczało... 16 tys. km przez Polskę, Ukrainę i Rosję, a potem przez kazachskie stepy aż do Kirgistanu i z powrotem, w trakcie – dla urozmaicenia – trekking na lodowcu Inylczek oraz próba zdobycia siedmiotysięcznika Chan Tengri.

godz. 13.00/sala koncertowa
spotkanie autorskie: Giorgi Maglakelidze "Gruzja - przewodnik reportażowo-kulturowy"

Naszym gościem będzie Giorgi Maglakelidze, Gruzin, który od lat przybliża Polakom tajniki gruzińskiej kultury - jest autorem książek "Toasty Gruzińskie", "Rozmówki polsko-gruzińskie" oraz "Gruzja. Przewodnik reportażowo-kulturowy". Na spotkaniu wysłuchamy m.in. legendy o powstaniu Gruzji, historii najstarszych Europejczyków. Dowiemy się także, jak podróżować po Gruzji, poznamy miejscowe zwyczaje i tradycje oraz wiele innych niezbędnych do wybrania się w podróż do Gruzji informacji. Więcej informacji: www.gruzja-przewodnik.plwww.toastygruzinskie.plgodz. 12.00/sala teatralna (215)

• Mały Sputnik na Bemowie: „ILJA MUROMIEC I ROZBÓJNIK-SŁOWIK”
Bajka przeniesie widza w czasy Rusi Kijowskiej, która słynęła z odważnych bohaterów i złych rozbójników. Rozbójnik-Słowik kradnie kniaziowi skarbiec. Na poszukiwanie zaginionych cenności wyrusza odważny Ilja Muromiec, któremu towarzyszyć będzie sam kniaź. Droga przed nimi jest bardzo niebezpieczna. Ani spryt, ani perfidia Rozbójnika nie mogą jednak przezwyciężyć dobroci i duchowej siły rosyjskiego bohatera. Czas trwania: 65 min


NIEDZIELA 12.00-18.00
I piętro/wstęp wolny

godz. 12.00/sala koncertowa
• spotkanie autorskie z podróżnikiem i pisarzem historycznym Jarosławem Wojtczakiem
„OD INDIAŃSKICH INSPIRACJI DO PODRÓŻY I PISARSTWA HISTORYCZNEGO”


godz. 12.00/sala teatralna (215)
• Mały Sputnik na Bemowie „DOBRYNIA NIKITICZ I SMOK GORYNYCZ”.
Oto dzielny wojownik – Dobrynia Nikiticz, przed którym drżą wrogowie. Odbył on służbę u Kniazia Kijowskiego, który miał siostrzenicę – Zabawę. Wuj pragnie bogato wydać za mąż dziewczynę. Ale dzieje się nieszczęście. Smok Gorynycz porywa Zabawę. Dobrynia pragnie ją uratować, ale Kniaź mu tego zabrania. Mimo tego wojownik wyrusza wraz z Elisejem – zakochanym w Zabawie. Ich wyprawa będzie bardzo ciężka, gdyż Dobrynia nie wie, że Kniaź nie życzy sobie powrotu siostrzenicy. Podczas wyprawy Dobrynia doświadczy zdrady, goryczy rozczarowania, ale nie przeszkodzi to w wypełnieniu misji dzielnego wojownika i jego towarzysza Eliseja. Czas trwania: 76 min

godz. 20.15
KONCERT – WIELBŁĄDY
Wielbłądy to autorski projekt doświadczonych muzyków polskiej sceny world music. Nie jest to jednak muzyka folkowa, choć czerpie z muzyki etnicznej. Wyraźnie słychać w niej inspiracje bluesem, a dzięki przyłączeniu się do projektu doskonałego jazzowego saksofonisty Jacka Mielcarka nabiera także jazzowego charakteru. Trzonem zespołu jest Gwidon Cybulski, którzy jest artystą wyjątkowym na scenie nie tylko polskiej. Jego teksty są niezwykłe bogate w sensy, szczere i głębokie w swojej prostocie. Artysta przeplata w nich filozoficzne wizje łącząc idee mesjanistycznego świata zachodniego z buddyjską refleksją i chęcią poznania. Pierwsza płyta zespołu Wielbłądy ukazała się w 2012 roku i już po kilku miesiącach, mimo tego że nie znajduje się w mainstreamie, konieczny był dodruk egzemplarzy.
Skład zespołu: Gwidon Cybulski, Kuba Pogorzelski, Sebastian Wielądek, Mateusz Szemraj, Jacek Mielcarek
Więcej informacji o zespole: http://www.strefarytmu.pl/oferta/wielbłądy

WYSTAWY:

Daria Pawęda wystawa fotografii "RUM THAI CZYLI TANIEC TAJSKI"


Tajski taniec – Rum Thai – od wieków stanowi integralną część kultury Tajlandii. Tradycyjnie dzielony na tańce klasyczne i ludowe, był i jest wykonywany podczas świąt i różnych uroczystości, a także w celach rytualnych. Każdy region Tajlandii ma swoją własną formę tańca, która podkreśla jego unikatowe zwyczaje i tradycje. Do najpopularniejszych należą Ram Wong, Fawn, Serng, Manohra i Khon. Oglądanie tańca tajskiego jest urzekające – piękne, barwne stroje tancerzy, choreografia często wzbogacona akrobatycznymi figurami oraz akompaniująca muzyka sprawią, że oglądanie takiego przedstawienia jest wydarzeniem, które na długo pozostaje w pamięci. Na południu Tajlandii najpopularniejszą i najstarszą formą jest taniec Manohra, który wyjątkowo mnie zafascynował. Jest to jeden z najciekawszych tajskich tańców. Jedną z jego charakterystycznych cech jest bogato zdobiony strój – złote korony, ptasie skrzydła i ogony, bransoletki, a także zdobione koralikami nakładki na palce imitujące bardzo długie, wywinięte paznokcie.

Daria Pawęda

Daria Pawęda – „Podróże, fotografia i taniec“
Moimi największymi pasjami są podróże, fotografia i taniec. Chętnie odwiedzam miejsca rzadko odwiedzane przez turystów, uwielbiam także wyprawy off-road’owe. W swoich fotografiach uwieczniam różne zakątki świata i Polski, a także świat artystów, muzyków i tancerzy. W miarę możliwości staram się łączyć te trzy pasje, tak, że wzajemnie się one przenikają i uzupełniają – czego efektem są np. moje zdjęcia zaprezentowane na wystawie „Rum Thai, czyli taniec tajski” zorganizowanej przez Muzeum Azji i Pacyfiku, a teraz prezentowanych również w ramach „Festiwalu Podróżniczego” przez Art.Bem. Muzeum Azji i Pacyfiku łącznie zorganizowało już trzy wystawy moich zdjęć – wspomniana wystawa „Rum Thai, czyli taniec tajski” , a także „Liban” oraz „Rdzenni mieszkańcy Australii” (muzycy, tancerze, malarze).
Biorę udział również w projektach fotografii piktorialnej FotoOpener organizowanych przez Mieczysława Wielomskiego. Jak dotąd w ramach tych projektów brałam udział we wspólnych wystawach z serii Fotografia Ojczysta: "Poemat fotograficzny o Księstwie Pszczyńskim", „Supraśl - mała ojczyzna Wiktora Wołkowa czyli śladami mistrzów fotografii" oraz „Roztocze czyli subtelne piękno polskiego krajobrazu“. W najbliższych planach mamy także wystawę związaną z powiatem puławskim. Bardzo chętnie wykonuję także zdjęcia artystów, tancerzy, muzyków – może dlatego, ze poza podróżami i fotografią pasjonuję się również tańcem i muzyką etniczną (sama tańczę m.in. flamenco, bharatanatyam, taniec orientalny). Moje zdjęcia związane z teatrem i tańcem brały udział m.in. w dwóch wystawach "Obrazki z Baudelaire'a - Teatr Re:Akcji" oraz "Alchemia tańca - wystawa fotografii" w Traffic Club’ie (wraz z projektem tanecznym „RAGANA”).
Moje zdjęcia znaleźć można w wielu portfoliach tancerzy i muzyków (polskich i zagranicznych), a także np. w materiałach Warsaw Tours czy innych miejscach związanych z podróżami i turystyką. Współpracuję również z TTG Central Europe oraz Stowarzyszeniem Polskich Mediów (poza fotografią podróżniczą wykonałam również np. fotoreportaż z pobytu pani premier Tajlandii Yingluck Shinawatraw Polsce).
Zapraszam do obejrzenia moich galerii internetowych:
www.dariapaweda.pl, www.facebook.com/DariaPawedaPhotography

Daria Pawęda wystawa fotografii „LIBAN“
Liban – Lubnan - al-Jumhūrīya al-Lubnānīya – to kraj gór pokrytych śniegiem, zielonych cedrów, ukrytych w dolinach klasztorów, zabytków sięgających czasów fenickich, sklepów pełnych ekskluzywnych marek i kuchni, chyba najlepszej na całym Bliskim Wschodzie.
Liban, który wspominany jest ponad 70 razy w Starym Testamencie, nazywany niegdyś Szwajcarią Bliskiego Wschodu, przeżywający wciąż swoje wzloty i upadki, różnorodny religijnie i będący ojczyzną w równej mierze muzułmanów i chrześcijan, stanowi niezwykły cel każdej podróży. Dla mnie była to podróż spontaniczna i krótka, jednak wystarczająca by podziwiać wspaniałe zabytki, w tym niezwykłe mozaiki w słynnym Meczecie Al-Omari w Bejrucie, wspiąć się na zbocze góry Makmal, żeby zobaczyć słynny Las Bożych Cedrów, odpocząć i medytować w Klasztorze Świętego Antoniego Wielkiego w Qozhaya w Dolinie Kadisza... a wieczorami spacerować nadmorskim bulwarem czy odpocząć w jednej z libańskich restauracji rozkoszując podniebienie najlepszą na świecie sałatką tabouleh, słodką baklawą i kawą za kardamonem. Do Libanu na pewno jeszcze wrócę, na dłużej.

Daria Pawęda wystawa fotografii "RDZENNI MIESZKAŃCY AUSTRALII"

Podróżując po Terytorium Północnym Australii poznałam kilku wspaniałych artystów, a jeden z nich Billy Cooley spotkany w okolicach Uluru malował nawet specjalnie dla mnie! A właściwie na moją prośbę dodał kolor niebieski do obrazu przedstawiającego węża Liru. Obraz wisi teraz u mnie w domu przypominając tamto niezwykłe spotkanie. Rdzennych mieszkańców Australii spotkałam również w innych częściach tego kraju, m.in. w Qeensland w Centrum Kultury i Sztuki Tjupukai, gdzie mogłam zapoznać się z kulturą, wierzeniami, muzyką i tańcem rdzennych mieszkańców zamieszkujących głównie lasy tropikalne Qeensland. Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie opowieści z przeszłości, a także muzyka grana na didgeridoo (tradycyjny instrument dęty rdzennych mieszkańców Australii).
W Centrum Tjapukai również mogłam uwiecznić na moich zdjęciach artystów – głównie tancerzy i muzyków, choć nie było to aż tak bardzo osobiste spotkanie, jak to z okolic Uluru... Na pewno jednak każde ze spotkań z rdzennymi mieszkańcami Australii było wyjątkowe i każde pozostanie w mojej pamięci na zawsze tworząc obraz wspaniałych, ciepłych, otwartych i wyjątkowych ludzi...

WYSTAWA FOTOGRAFII – KADRY ZE ŚWIATA
Mówi się, że marzenia dodają skrzydeł. Warto więc sprawiać, aby spełniały się one również tym, których los nie oszczędza.
Fundacja KADRY ZE ŚWIATA to grupa zapalonych podróżników i fotografów, których połączyły zamiłowania i chęć pomocy innym. Podczas wspólnych rozmów zrodził się w ich głowach pomysł, aby wybrać najładniejsze zdjęcia ze swoich podróży i przekazać je na aukcje, a za zebrane pieniądze zorganizować podróż marzeń dla dzieci, które na co dzień zmagają się z chorobą lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. W ten sposób zapoczątkowali oni coroczną zbiórkę zdjęć podróżniczych na cele charytatywne.
Akcja zyskała sympatię wielu osób, a o KADRACH ZE ŚWIATA napisano na kilkudziesięciu portalach podróżniczych i fotograficznych. Do tej pory do akcji włączyło się ponad 200 podróżników z całej Polski. Udało się zorganizować już dwie podróże marzeń dla dzieci: w 2011 r. wyjazd dla dwójki poważnie chorych nastolatków do Laponii oraz w 2012 r. wyjazd dla dwójki wychowanków Domu Dziecka do Hiszpanii, a także kilka warsztatów podróżniczo -fotograficznych dla dzieci i młodzieży pod hasłem: "Wykadruj sobie ciekawe życie".
Zdjęcia podróżników prezentowane były między innymi w Oranżerii Pałacu w Wilanowie, Galerii Open w Warszawie, Gdyni i Wrocławiu, na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz na różnych Targach Fotograficznych i Podróżniczych.
W ramach festiwalu podróżniczego organizowanego przez ArtBem mamy przyjemność zaprosić Państwa wystawę fotografii, przekazanych przez ludzi, którzy na co dzień realizują swoje fantastyczne podróżnicze cele, a dodatkowo znajdują czas aby pomagać tym dla których dalekie wyjazdy pozostają wciąż w sferze marzeń. 
Więcej informacji: www.kadryzeswiata.pl

MARCIN OSMAN WYSTAWA FOTOGRAFII „Z BLISKA I Z DALEKA”

Ekspozycja to opowieść o życiu koczowniczych ludów Syberii, hodowcach reniferów, ascetach żyjących na odludziu, ludziach, poznanych w drodze, nierzadko skromnych i ubogich, pokazujących autorowi istotę ich poczucia szczęścia, bezinteresownej gościnności. To także obraz ich środowiska i kultury. Jak twierdzi sam autor: Jeśli miłość jest rodzajem choroby to bez oporów chcę widzów zarazić pasją do tamtych miejsc…
Zapraszamy na fotoblog Marcina Osmana: http://nomad123.blogspot.com
BAZAR - wystawcy


Bazar odbędzie się w sobotę i niedzielę w godzinach. 12.00-18.00


BRACTWO KUPIECKIE          

Sklep z grami planszowymi Bractwo-kupieckie.pl zaprasza w sobotę od 20:00 do Kawiarni Ciekawa na spotkanie "Podróże pionkiem po mapie". W niedzielę, w godzinach 12:00-18:00, na naszym festiwalu będzie można nabyć gry planszowe o podróżach oraz takie, które warto ze sobą zabrać w podróż i na wycieczkę.

MULTI KULTI         
Bazar pełen skarbów: biżuteria etniczna ze srebra i kamieni, unikatowe kolczyki, bransoletki, naszyjniki. Autentyczne plemienne ozdoby i twórczy etno-recykling. Wielobarwne, ręcznie wyszywane tkaniny Suzani z Uzbekistanu, dekoracyjne poduszki i ozdoby do domu.

CLOUDBASE                          
Szkoła paralotniowa CLOUDBASE to oprócz kursów paralotniowych także podróże z paralotnią po różnych zakątkach Europy, a nawet świata. Podróżujemy żeby latać i zobaczyć nowe ciekawe miejsca z innej perspektywy, z lotu ptaka.

JOGI BABU            
Klubokawiarnia Jogi Babu zaprasza na rodzinne warsztaty kulinarne inspirowane kuchnią świata oraz warsztaty plastyczne.

POLSKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ INDIAN
Stoisko z indiańskimi pamiątkami i książkami, warsztaty tkania indiańskimi koralikami. Członkowie PRPI będą w strojach indiańskich. W niedzielę o godzinie 12:00 odbędzie się  spotkanie autorskie z Jarosławem Wojtczakiem „OD INDIAŃSKICH INSPIRACJI DO PODRÓŻY I PISARSTWA HISTORYCZNEGO”.

ROSETTA               
Stoisko z bezglutenowymi produktami brazylijskimi.

CIEKAWA CAFE     
Serdecznie zapraszamy na CieKawe stoisko. Będą czekały na Was różne pyszności, będzie trochę po włosku, trochę po arabsku, nie zabraknie zdecydowanej nuty meksykańskiej. Będzie na słodko, na słono i nieco pikantnie. Ponadto herbaty z całego świata i wyśmienita, gorąca kawa.

MAŁA GRUZJA      
Podczas Podróżowiska Mała Gruzja przeniesie Was w odległe rejonu Kaukazu. Podróż można rozpocząć od olbrzymiej różnorodności smaków gruzińskiej kuchni. Na stoisku zostaną zaprezentowane sztandarowe pozycje kuchni gruzińskiej takie jak pierożki Chinkali, czy słynne serowe placki Chaczapuri.

ROMAN KRUKOWSKI          
stoisko z literaturą górską i podróżniczą.

POMARAŃCZOWA CIUCHCIA              
Stworzyć coś z niczego? Z Pomarańczową Ciuchcią to możliwe! Ze zwykłych papierowych talerzyków powstaną kolorowe naszyjniki Aborygenów.

SKLEP PODRÓŻNIKA            
Na stoisku Sklepu Podróżnika będzie można obejrzeć m.in. narty biegowe i akcesoria powiązane z biegówkami, a także wypróbować i nabyć sprzęt przydatny podczas podróży - kompasy, latarki czołowe etc. Będzie również można zapoznać się z ofertą wydawnictwa w wyjątkowych cenach! Dla uczestników Festiwalu przewidziano specjalne zniżki oraz bony prezentowe do wykorzystania w Sklepach Podróżnika.

TRAVEL COACHING              
Coaching w drodze. Za-INSPIDROM-uj się. Wybierz odpowiednie miejsce dla siebie. Zorganizujemy tam nasz wspólny wyjazd. Podczas niego będziemy pracowali coachingowo, wykorzystując pracę z przestrzenią. Do wyboru będzie 7 kategorii kierunków, w których można uzyskać zupełnie inny efekt. Wszystko zależy od Ciebie, Twoich oczekiwań i pragnień. „HORYZONT; PERYFERIA; AGLOMERACJA; WYSOKOŚĆ; BEZLUDZIE; NIZINA; WIEŚ; PANORAMA".

CARROM                               
Carrom to gra zręcznościowo - taktyczna o kilkusetletniej tradycji, połączenie bilardu, snookera i kapsli, zwana potocznie indyjskim bilardem. Jest to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Jest to gra wymagająca cierpliwości i precyzji. Carrom rozwija u graczy umiejętność skupienia i podejmowania logicznych decyzji, ćwiczy konsekwencję i wytrwałość w działaniu. Indyjski bilard daje bardzo dużo satysfakcji, jak tylko krążki zaczynają jeden po drugim wpadać do łuz, a dobra taktyka gry prowadzi nas do zwycięstwa. Więcej informacji znajduje się na stronie www.carrom.pl.

ETNIKANA             
Etnikana zaprasza do świata kolorowych inspiracji! Na stoisku znajdziecie szale z naturalnego jedwabiu, ręcznie haftowane torby, oryginalną biżuterię i… amulety, a także wiele innych pięknych przedmiotów.

HIMALAYA            
UK Himalaya pochodzi ze  stanu UTTRA KHAND w północnych Indiach, niedaleko granicy z Tybetem, skąd bierze swój początek rzeka Ganges. UK Himalaya specjalizuje się w sprzedaży naturalnych herbat, przypraw, ziół i kosmetyków z Himalajów oraz z innych regionów Indii. Drugim obszarem działania firmy jest catering oraz dostawy potraw himalajskich i hinduskich,  w tym słynne przekąski i przystawki np. somosa, tandoori, missi roti etc.

JAK NA LATO-BIURO PODRÓŻY                          
Na stoisku zostanie zaprezentowana oferta biura.

KADRY ZE ŚWIATA                               
W ramach festiwalu zapraszamy na wystawę fotografii przekazanych przez ludzi, którzy na co dzień realizują swoje fantastyczne podróżnicze cele, a dodatkowo znajdują czas aby pomagać tym dla których dalekie wyjazdy pozostają wciąż w sferze marzeń. Poza wystawą zapraszamy także na stoisko Fundacji Kadry ze świata.

MEHENDI MASALA              
Mehendi to indyjska sztuka zdobienia ciała henną. Masala oznacza mieszankę. Agata Wójt zainspirowana pięknymi wzorami na dłoniach hindusek postanowiła przenieść tę sztukę do Polski. Jako Mehendi Masala "grasuje" z tubką henny w ręku po Warszawie. Na Podróżowisku Mehendi Masala wymaluje Wasze dłonie w piękne wzory rodem z Indii.

GIORGI MAGLAKELIDZE
stoisko z publikacjami, przyprawami i herbatami gruzińskimi.
PATRONAT MEDIALNY GŁÓWNY:PATRONAT MEDIALNY:
PARTNERZY:Materiały archiwalne ze spotkań z podróżnikami:


Spotkanie z podróżnikiem Maciejem Czaplińskim, autorem książki "Afryka. Przekrój podłużny. Rowerowe safari z Kairu do Kapsztadu".
25 listopada 2011, godz. 19.30
Miejsce: Galeria na II piętrze; wstęp: wolny.


"Kaukaz - wyprawa do początków
chrześcijaństwa"
27 stycznia 2012, godz. 19.30
Sala Koncertowa; wstęp: wolny

.....................................................................................................................................................................................................Spotkanie z podróżnikiem: "Chcieć to móc"
- Paweł Kilen w pięć lat po świecie
30 marca 2012, godz. 19.30
Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp: wolny

Spotkanie z podróżnikiem: Portrety Azji 
w obiektywie Katarzyny Góraj

25 maja (piątek) 2012, godz. 19.30
Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny   

.....................................................................................................................................................................................................Spotkanie z pasją: "Z głową w chmurach"
- spotkanie z pilotami paralotni
ze stowarzyszenia Gekon Glide Club
29 czerwca (piątek), godz.19.30
Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny


Spotkanie z pasją:
Islandia - czasem zielona wyspa.
Samotna wyprawa rowerowa dookoła Islandii
– Wojtek Ziemnicki
23 listopada 2012 (piątek), godz. 19.00
Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp: wolny

.....................................................................................................................................................................................................Spotkanie z pasją: "Latawcem Po Islandii".
26 stycznia (sobota), godz. 17.00
Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp: wolny


Spotkanie z pasją "Przesmyk Darién - podróż do jądra ciemności".
9 marca (sobota), godz. 18.30
Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny

.....................................................................................................................................................................................................Spotkanie z pasją: "Syria. Arabska wiosna,
trzy miesiące po wybuchu okiem
Cezarego Stępniaka"
26 kwietnia (piątek), godz. 19:00
Miejsce: Sala Koncertowa; wstęp: wolny


Spotkanie z pasją "Jedwabne złoto Dalekiego
Wschodu. Ikaty, szantungi, brokaty"
19 maja (niedziela), godz. 19:00
Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp wolny

 


 

 
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury